1. Новини Закарпаття
  2. >

22 грудня — велике церковне свято: що не можна робити у цей день

22.12.2022 08:49 Суспільство

Щорічно 22 грудня Церква вшановує пам'ять святої Анни, яка є матір'ю Діви Марії.

Щорічно 22 грудня Церква вшановує пам'ять святої Анни, яка є матір'ю Діви Марії.

Саме цього дня, згідно з переказами, була зачата Богородиця. Пише ТСН.ua.

День святої Анни: історія свята

Анну та Іоакима називають Богоотцями, адже вони були предками Ісуса Христа у плоті. Тобто мали людську подобу та жили за правилами гідних християн. До самої старості подружжя прожило без дітей, щодня молилися, щоб Бог послав їм дитину.

Тоді Іоаким та Анна пообіцяли Господу, що вони віддадуть своє дитя служінню Богу, якщо він їх почує. І їхні молитви були почуті. Коли подружжя вирушило до Єрусалиму, там вони зачали Марію. Майже одразу Іоаким та Анна віддали свою доньку в храм.

Традиції дня

В давнину дівчата 22 грудня завжди збиралися разом, готувалися до зустрічі Нового року, розповідали одна одній цікаві історії. Наприклад, цього дня готували смачні та святкові страви, які потім прикрасять новорічний стіл, а ще робили прикраси для оселі.

Цікаво, що 22 грудня також вважали днем бджолярів. А тому серед наших предків існувала традиція йти до вуликів, оглядати їх і молитися, щоб бджоли легко пережили зиму та дали багато меду наступного року.

Народні прикмети

Погода до полудня покаже, якою вона буде до кінця грудня;

дощ іде, весна також буде дощовою;

безвітряна погода на хороший урожай фруктів;

яскраво світить сонце в день святої Анни — напередодні Нового року вдарить сильний мороз.

Що не можна робити 22 грудня

Пресвяту Анну здавна вважали покровителькою дівчат, жінок, матерів і вагітних. Тому більшість заборон стосуються саме їх. Наприклад, тим, хто чекає на дитину, цього дня заборонено розпалювати вогонь, займатися хатньою роботою, стригти нігті та волосся, шити, в'язати і вишивати, спілкуватися з понівеченими чи хворими людьми.

Всім іншим забороняється лаятися, ображатися, важко працювати. Якщо порушити заборону, можна накликати на себе біду, яка буде тривати кілька місяців.

Читайте на ГК:Скільки може заробляти логопед у Закарпатській області?
Читайте на ГК:Як спонукати школярів вивчати польську мову: сучасні методи, інтерактивні підходи та поради для репетиторів
Читайте на ГК:Де чоловікам найчастіше роздають повістки: військком дав чітку відповідь