1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Акумулятор не панацея: чому вони вибухають та чого в жодному разі не можна з ними робити

881

Через часті та довготривалі відключення світла українці почали шукати альтернативні засоби освітлення та підтримання роботи електротехніки та не завжди це безпечно.

Акумулятор не панацея: чому вони вибухають та чого в жодному разі не можна з ними робити

Через регулярні відключення світла українці змушені користуватися різними типами акумуляторів прямо у квартирах та будинках. Іноді це призводить до вибухів та пожеж. Щоб не сталося трагедії, потрібно дотримуватись правил безпеки. OBOZREVATEL розбирався, як мінімізувати ризики.

Чому може вибухнути акумулятор

Акумулятор може вибухнути в першу чергу через механічний вплив. Якщо не вистачить міцності стінок, катод з анодом зімкнуться і відбудеться вибух. У всіх випадках з'єднання катода з анодом виникає коротке замикання, нагрівання та розкладання електроліту. У деяких системах стоять спеціальні клапани, що випускають зайвий електроліт таким чином, щоб він не вибухнув.

Також при заряді багатьох АКБ, особливо не призначених для використання в квартирах, під час побічних реакцій можуть накопичуватися кисень або водень. Ці гази утворюють вибухонебезпечну суміш, і вибух може виникнути від однієї іскри.

Існують принципово небезпечні матеріали, які хімічно нестабільні та можуть при невеликому нагріванні виділяти кисень. До такого типу сполук відноситься кобальтит літію. Більшість спалахів та вибухів виникає саме на такому типі акумуляторів.

Можлива причина вибуху літієвого акумулятора – некоректна зарядка. Вибух може статися, якщо поставити на зарядку дуже швидко розряджений акумулятор. Тому акумулятор повинен заряджатися та розряджатися лише у штатному режимі.

А корпус звичайного кислотного акумулятора може розірвати, якщо всередині замерзне електроліт. Тому взимку не рекомендується залишати батарею надовго на морозі у неробочому стані. Акумулятор може вибухнути й від різкого перепаду температур. Тому замерзлий АКБ потрібно зігрівати поступово, без використання, наприклад, побутового фена, грілок, електрокилимків тощо.

Що не можна робити з акумулятором

  • Стимулювати замикання позитивної та негативної клеми. Це призводить до миттєвого виділення вибухонебезпечної суміші водню та кисень.
  • Намагатися розкрити корпус АКБ, що не обслуговується. Металеві інструменти можуть спровокувати замикання.
  • Нагрівати акумулятор або допускати його перегрівання. Намагатись штучним шляхом зігріти холодний АКБ.

Читайте також: Можуть повністю вийти з ладу: фахівці розповіли, яку техніку не можна підключати до автомобільного акумулятора

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber