1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатці розповіли, як "полювали" напередодні Нового року і що їх змусило тікати із лісу

19.12.2022 14:29 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Перед святами, а особливо різдвяними, відбуваються подеколи неймовірні події і навіть дива.

Перед святами, а особливо різдвяними, відбуваються подеколи неймовірні події і навіть дива.

Яких лиш історій не почуєте від закарпатців про їх винахідливість і майстерність у тихому полюванні та про величні трофеї, небачених розмірів. Але уміють збирати гриби жителі краю не лише у сприятливий літній й осінній період. Варто відзначити, що цьогорічна осіння "гриболовля" принесла жителям області чималий кайф. На смаколиках мали нагоду й заробити на ринках та насушити "білого скарбу" до новорічно-різдвяних свят.

На Закарпатті люди кажуть: зима велика, усе поїсть. Або ж "біла зима з'їсть й гриба чорного". Отож місцеві господарі полювали за дарами лісів цьогоріч значно довго, майже до перших заморозків. У горах сипало пухом із "білих мух", а у низинах ще шукали удачу у тихому полюванні — і мисливцям, таки, фартило із цінним уловом.

А от за свідченням очевидців, гриба у Закарпатському лісі можна знайти й за мінусової температури і навіть під снігом. Й щасливчикам фартило не один раз на такі зимові трофеї.

Знаходили й бороків у снігу й натрапляли на місцини із гливами.

"Білому грибу зима не страшна. Багато разів натрапляв на них в нашому лісі. Також десь двічі знаходив гливи напередодні Нового року", - розповідає Іван Рябець.

"Одного разу приніс додому глив із під Маковиці усередині грудня.

Пішов просто на прогулянку, а повернувся з уловом. А от пан Євген із Перечинщини напередодні першого зимового свята — Миколая разом із трофеями натрапив ще і на дикого вепра.

Така пригода сталась зі мною рік тому. Пішов до лісу по дрова з чотирилапим Бімом", — розповідає.

"Знайшов у хащі трохи підмерзлих уже глив, набрав у кульок та й рушив додому. Раз на мене біжить кабан, я застиг. Аж тут пес почав сильно гавкати, відганяти лютого звіра. На щастя, мені пощастило. Кабан утік. Бім став на захист мені, не злякався розлюченого вепра".

Мар'яна Кидора із Мукачівщини також розповіла, як знаходила білі гриби напередодні різдвяних свят.

Про улови грибарки й цінні делікатесні трофеї ми уже писали не один раз

На зимову прогулянку днями пішов у ліс і журналіст видання "Голос Карпат".

"На жаль, їстівного трофея із грибним ароматом не вдалось відшукати. Не було ні "підмерзлого мухомора". Та от на звороті маршруту ми все ж натрапили на грибочки, - замерзлі опеньки. Додому не брали заморожену знахідку, адже за літо зробили запасів. Вистачить на будні й на різдвяні свята".

Нагадаємо, Мобілізація чоловіків: кому потрібно ставати на військовий облік, і яке покарання загрожує за неявку до військкомату

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:На Закарпатті затримали небезпечного зловмисника: деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Із Закарпаття до серця Європи: Укрзалізниця відкрила онлайн-продаж квитків на поїзд Чоп – Будапешт – Відень
Читайте на ГК:Переправляв військовозобов'язаних за кордон: на Закарпатті затримали організатора (ФОТО)