1. Новини Закарпаття
  2. >

Мобілізація чоловіків: кому потрібно ставати на військовий облік, і яке покарання загрожує за неявку до військкомату

19.12.2022 14:01 Суспільство ВАЖЛИВО

Чоловіки, які переїхали із зон бойових дій та отримали статус переселенця, мають стати на облік у військкоматі за новим місцем проживання.

Чоловіки, які переїхали із зон бойових дій та отримали статус переселенця, мають стати на облік у військкоматі за новим місцем проживання.

За законом, перед переїздом на нове місце військовозобов'язані чоловіки повинні спочатку прийти до свого територіального центру комплектування та знятися з обліку, а потім стати на нього за новим місцем проживання, пише TODAY.UA.

В умовах війни чоловікам-переселенцям призовного віку було дозволено ставати на військовий облік за новим місцем проживання, а вже надалі відбувається зняття з військового обліку за попереднім місцем реєстрації. Головне, щоб цієї процедури було дотримано, інакше громадян може настати адміністративної відповідальності.

Неприбуття до територіального центру комплектування визначається як порушення закону, тому чоловікам-переселенцям слід звернутися до центру комплектування та надати дані про реєстрацію як ВПО.

Для взяття на військовий облік усі військовозобов'язані повинні особисто прибути у свій військкомат за місцем проживання та подати заяву про взяття на військовий облік. 

При собі потрібно мати наступний перелік документів:

  • Заява;
  • паспорт громадянина України;
  • військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов'язаного;
  • для осіб, звільнених у запас: обліково-послужна картка, припис військової частини.

До кримінальної відповідальності особу може бути притягнуто після неявки для становлення на облік після отримання письмового попередження за статтею 337 ККУ.

В інших випадках загрожує адміністративна відповідальність за порушення правил військового обліку, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 510 до 850 гривень.

Нагадаємо, Встромив ніж товаришу в груди: на Закарпатті затримали 45-річного чоловіка (ФОТО)

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Викликають хвороби та безсоння: названо домашні “зелені улюбленці”, яких варто уникати
Читайте на ГК:Гороскоп на 8 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Укрзалізниця зробила важливу заяву для пасажирів