1. Новини Закарпаття
  2. >

Зруйновано дамбу, підтоплено декілька домогосподарств: негода знову накоїла лиха на Закарпатті

18.12.2022 11:52 Суспільство

Працівники ДСНС розповіли про наслідки сильних опадів на Закарпатті.

Працівники ДСНС розповіли про наслідки сильних опадів на Закарпатті.

Унаслідок інтенсивних опадів та підняття рівнів води у річках відбулось підтоплення автодороги с. В. Ком'яти – с. Шаланки, довжиною 200 м, шаром води – 50 см. (рух призупинено). 

Підтоплення сільгоспугідь на незахищених ділянках:Берегівський район 250 га (с. В. Копаня, с. Дюла, с. Сільце, с. Кам'янське).Хустський район – 186 га (с.Сокирниця, с.Стеблівка, с.Вільхівка).

В с. Велика Копаня, з метою запобігання затоплення присадибних ділянок місцевим стоком Виноградівським МУВГ залучено пересувну помпову станцію (перекачано 10000 куб.м), а силам Берегівського МУВГ в с. Вільхівка установлена пересувна помпова станція, перекачано 1750 куб.м.

Про це інформує Головне управління ДСНС у Закарпатській області.

Також у результаті інтенсивних опадів в смт В. Бичків на р. Шопурка відбувся звал водяного потоку на лівобережну дамбу вище автомобільного мосту, що призвело до повного розмиву мокрого укосу дамби, та часткового пошкодження гребня дамби. Орієнтовна протяжність розмиву 150 м. З метою запобігання подальшого розмиву водозахисної лівобережної дамби в смт. Бичків, на річці Шопурка проводились першочергові невідкладні роботи по украпленню дамби стволами дерев, від ДСНС залучалась 1 одиниця техніки та 5 осіб особового складу.

За рахунок місцевого стоку в с.Терново Тячівського району відбувся розлив місцевого потічка в районі вулиці Молодіжна, що призвело до підтоплення близько 20 дворогосподарств (вода сходить самопливом). Унаслідок звалу водяного потоку на лівий берег р. Тересва в с. Терново відбулася руйнація лівобережної дамби, орієнтовною протяжністю 60 м.На роботах по пропуску паводка залучено 40 осіб та 9 одиниць техніки від Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса.

На більшості річок продовжиться зниження рівнів води. На Тисі ділянці Тячів - Вилок продовжиться добігання води з верхів’їв, утримається вода на заплаві в мм. Тячів Хуст.Відбулося підтоплення 4 підвальних приміщень приватних житлових будинків, від ДСНС залучались 3 одиниці техніки та 11 осіб особового складу (роботи завершені, відкачано 83 куб.м води) 

Крім того, унаслідок негоди впало дерево на автодорозі національного значення Н13 (Львів — Самбір — Ужгород) в с. Ворочово Ужгородського району. Для розкряжування дерева та звільнення проїжджої частини залучалось одна одиниця техніки від 7-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Перечин.

ДСНСники попередили, що протягом дня 18 грудня в нижній течії Боржави очікуються високі рівні, утримання води на заплаві з підтопленням сільгоспугідь сіл Заріччя, Сільце, Камянське, В.Ком'яти, Боржавське, Луково, Білки, Хмельник, Пушкіно, Оросієво, Квасово, автодороги Шаланки - В.Ком'яти, можливе початкове підтоплення автодороги Мукачево-Рогатин. Ймовірний максимальний рівень р.Боржава-с.В.Ремети 18 грудня..

Читайте на ГК:На Закарпатті затримали небезпечного зловмисника: деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Із Закарпаття до серця Європи: Укрзалізниця відкрила онлайн-продаж квитків на поїзд Чоп – Будапешт – Відень
Читайте на ГК:Переправляв військовозобов'язаних за кордон: на Закарпатті затримали організатора (ФОТО)