1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Польський Сейм ухвалив нові правила перебування українських біженців

16.12.2022 15:40 Суспільство

Польський Сейм підтримав зміни до спеціального закону про допомогу українцям, які тікають від війни, що передбачають нові умови їхнього проживання та реєстрації на території Польщі.

Польський Сейм підтримав зміни до спеціального закону про допомогу українцям, які тікають від війни, що передбачають нові умови їхнього проживання та реєстрації на території Польщі.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Укрінформ".

Зміни до закону підтримали 429 депутатів Сейму, проти виступили дев’ять, ще 13 польських парламентарів утрималися під час голосування.

Новий закон передбачає, що у 2023 році українці зможуть безкоштовно проживати у місцях тимчасового розміщення в Польщі лише впродовж перших 120 днів з моменту першого приїзду, після чого платитимуть за проживання.

Із березня 2023 року ця сума становитиме 50% коштів власного утримання, але не більш як 40 злотих на добу (понад 300 грн), а з травня 2022 року – 75% коштів проживання, але не більш як 60 злотих на добу (500 грн).

Ці зміни не стосуватимуться вразливих категорій: інвалідів, осіб пенсійного віку, вагітних, жінок із дітьми до року, жінок із трьома дітьми та більше, осіб у складній ситуації, які й надалі проживатимуть у таких місцях безкоштовно.

Новий закон також передбачає "замороження" виплат соціальної допомоги громадянам України у момент виїзду з Польщі. Якщо українець, що користується соціальним статусом, перебуває за межами Польщі понад 30 днів, він його втрачає; його можна буде поновити у випадку, якщо українець знову тікатиме від війни в Україні у результаті воєнних дій.

Також закон передбачає визнання в Польщі електронного документа, доступного у додатку Diia.pl, обов’язкове отримання польського ідентифікаційного коду (PESEL) протягом 30, а не 90 днів, з моменту прибуття, й гарантії легального перебування в Польщі українським біженцям до 24 серпня 2023 року.

Зміни до спецзакону про допомогу українцям направлять на розгляд Сенату Польщі. Очікується, що він набуде чинності з 1 січня наступного року.

За останніми даними, в Польщі перебувають до 3,5 мільйона українців, з яких до 1,3 мільйона прибули до країни після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Нагадаємо, Загальна мобілізація: стало відомо, кого призвуть до ЗСУ в першу чергу

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Економіка Польщі може постраждати від примусового повернення чоловіків в Україну - Forbes
Читайте на ГК:Депортація українських чоловіків з-за кордону: посол розповів, чи наважиться на це Польща
Читайте на ГК:Польща екстрадувала двох українців призовного віку на батьківщину (ФОТО)