1. Новини Закарпаття
  2. >

Посилює обмеження: Закарпатські угорці зробили гучну заяву щодо нового Закону Про національні меншини

15.12.2022 18:13 Суспільство

Громадська організація "Товариство угорської культури Закарпаття" та громадська організація "Демократична спілка угорців України" зробили заяву щодо Закону "Про національні меншини (громад) України".

Громадська організація

Організації зазначили, що новий Закон посилює обмеження прав, які раніше були кодифіковані в законах "Про освіту" та "Про мову", та додає нові. Наприклад, цей Закон не гарантує збереження місць компактного проживання національних меншин або використання національної символіки.

Нижче публікуємо заяву.

У Раді зазначили, що вказаний закон закріплює визначення «національні меншини (спільноти)», їхні права, свободи та обов'язки. Також визначаються особливості державної політики щодо реалізації прав та свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот), зокрема особливості фінансового забезпечення впровадження такої політики, повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері захисту прав та свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот).

"Закон дасть змогу створювати консультативно-дорадчі органи при державних органах виконавчої влади різних рівнів. Вони сприятимуть реалізації державної політики в сфері захисту прав та свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) Новим законом передбачено можливість створювати центри національностей в обласних центрах або визначених населених пунктах коштом державного та/або місцевого бюджетів, для функціонування громадських об'єднань національних меншин (спільнот) на безоплатній основі; міжнародне співробітництво та закордонні зв’язки національних меншин (спільнот).", - наголосили у Верховній Раді.

Читайте на ГК:На Закарпатті затримали небезпечного зловмисника: деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Із Закарпаття до серця Європи: Укрзалізниця відкрила онлайн-продаж квитків на поїзд Чоп – Будапешт – Відень
Читайте на ГК:Переправляв військовозобов'язаних за кордон: на Закарпатті затримали організатора (ФОТО)