1. Новини Закарпаття
  2. >

Ціни на Закарпатті рекордно зросли: "Бограч-index"

15.12.2022 14:32 Суспільство

Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою "Бограч-index".

Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою

Як повідомив директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор, дослідники здійснили у грудні порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги традиційного “Бограч-index”. Інтерв‘юери протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку. Відповідно до «індексу бограча» якщо за листопад 2022 на родину з п’яти людей потрібно було витратити 614 гривень, то у грудні 2022 року відбулося збільшення вартості продуктів загалом на 133 гривні – і загальна вартість продукції за "Бограч-index" – 747 грн., тобто збільшення цін відбулося на 17,8%.

P.S. "Бограч-index" — це винахід дослідницького центру, Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний закарпатський бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч-гуяш містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.

Нагадаємо, "У них вимикають частіше": очільник "Закарпаттяобленерго" розповів, як формують графіки відключень.

Читайте на ГК:Загроза для усіх областей: закарпатці також готуються до нічних відключень світла
Читайте на ГК:Дівчина вибігла на дорогу і потрапила під колеса авто: поліція з'ясовує обставини аварії на Тячівщині (ФОТО)
Читайте на ГК:7 мільйонів на "реконструкцію стадіону": в одній з громад Закарпаття БЕБ виявило махінації з бюджетними коштами (ФОТО)