1. Новини Закарпаття
  2. >

Алкогольні, тютюнові та електронні: в Україні здорожчає випивка та куриво

13.12.2022 21:31 Суспільство Актуально

Мінфін має намір підвищити плату за акциз, а відповідно зміниться і ціна на сам підакцизний товар.

Мінфін має намір підвищити плату за акциз, а відповідно зміниться і ціна на сам підакцизний товар.

Наразі українське суспільство переживає важкі часи. Інфляція та ріст цін поглиблюють зубожіння населення. Разом зі зростанням цін на продукти першої необхідності зростає і вартість алкогольних і тютюнових виробів. Незабаром ціни на алкоголь і тютюнові вироби знову зростуть за рахунок збільшення вартості акцизних марок, пише "ЛІГА ЗАКОН".

Такі зміни в акцизному оподаткуванні ініційовані проектом наказу Мінфіну "Про внесення змін до пункту 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах".

Експерти зазначають що ціни на алкогольні вироби наразі вже відчутно зросли у нинішньому році. Так, тільки у травні 2022 року пляшка горілки в середньому подорожчала на 8 гривень. Пляшка вина, також у травні, в середньому стала дорожчою на 4 гривні.

Питання вартості алкогольних напоїв набуває особливої актуальності із наближенням новорічних свят, адже мало в кого новорічний стіл обходиться без міцних напоїв. У прес-службі сервісу доставки продуктів Zakaz.ua розповіли, що найбільшим попитом для подарункових наборів користуються міцні елітні напої: коньяк, ром, віскі та бренді. Ці напої додали у вартості 20-30%. Ціни на шампанське зросли на 22-91%. Щоправда, аналітики прогнозують деяке зниження вартості алкоголю напередодні Нового року.

У травні зросли ціни і на тютюнові вироби. Отож, навесні цього року пачка цигарок без фільтру додала в ціні 1,23 гривні, а цигарки з фільтром подорожчали в середньому на 85 копійок. А цієї осені в Україні було ліквідовано тютюнову фабрику "Юнайтед Тобако", що знаходилась в Жовтих Водах Дніпропетровської області. Безакцизна продукція цього підприємства з 2015 року займала значну частку тютюнового ринку України. Тому кількість дешевих, безакцизних, тютюнових виробів в Україні значно скоротилась.

Та, попри значне зростання цін на цигарки та алкоголь, в Мінфіні запропонували підвищити розмір акцизного податку на тютюнові та алкогольні вироби, а також на електронні цигарки.

Відтак, розмір плати за одиницю марки акцизного податку може сягнути 0,3205 грн. Таким чином, розмір акцизного податку на алкоголь зросте на 0,1279 грн. Акцизний податок на тютюнові вироби та електронні цигарки може зрости до 0,1484 грн. Приріст становитиме 0,057 грн.

Читайте також: 40 гривень за долар: відомо, коли Нацбанк підвищить офіційний курс долара

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Українським пенсіонерам можуть заблокувати банківську картку: відомо у якому випадку
Читайте на ГК:Чи варто очікувати здорожчання цукру у 2024 році?: у Мінагрополітики дали відповідь