1. Новини Закарпаття
  2. >

Чехія спеціально для українців відкриває тисячі нових вакансій на військових заводах

13.12.2022 19:44 Суспільство

Чехія відкриває тисячі робочих місць, на яких працюватимуть українці. Вакансії для наших громадян буде відкрито на військових заводах цієї країни.

Чехія відкриває тисячі робочих місць, на яких працюватимуть українці. Вакансії для наших громадян буде відкрито на військових заводах цієї країни.

На них здійснюватимуть модернізацію і ремонт зброї, яку використовують ЗСУ, а також вироблятимуть нове озброєння.

Про це стало відомо з інтерв'ю заступника міністра оборони Чехії Томаша Копечни, яке він дав Чеському радіо, пише Тoday.ua.

Домовленість про те, що українці працюватимуть на військових заводах у Чехії, була досягнута ще в жовтні під час зустрічі Володимира Зеленського з чеським прем'єр-міністром Петром Фіалою. Для цього на чеських підприємствах оборонного профілю відкриють тисячі нових вакансій, каже Копєчни.

Така робота буде обопільно вигідною як для українців, які отримають робочі місця та непоганий заробіток, так і для чеських роботодавців, яким хронічно бракує кваліфікованих фахівців на своїх підприємствах, вважає чеський чиновник.

Наприклад, компанії Tatra, що входить до холдингу Czechoslovak Group, вже зараз не вистачає 500 людей. Крім того, роботодавці готові відкрити вакансії і на інших підприємствах оборонного профілю. Йдеться про тисячі нових робочих місць, наголосив заступник міністра.

"На першому етапі ми зосередимося на потужностях із модернізації та ремонту, а пізніше також на виробництві важкого озброєння", – повідомив чиновник.

Вся ця зброя, над виробництвом якої працюватимуть українські фахівці, поставлятиметься в Україну. Ще 10 листопада цього року Укроборонпромом та Міжурядовим агентством оборонного співробітництва (AMOS) при Міноборони Чехії було створено оборонний кластер.

Виробництво деяких компонентів зброї за участю українських фахівців може розпочатись вже у першому півріччі 2023 року.

Однак чеський чиновник не згадав, що є деяка перешкода для масового працевлаштування українців за кордоном, і зокрема, в Чехії. Адже робота на військових заводах, ймовірно, вимагатиме більше чоловічих рук, ніж жіночих. А українським чоловікам виїзд за кордон під час дії воєнного стану заборонено.

Читайте на ГК:Масова втеча тисячі ув'язнених: вбито понад десяток осіб й це не кінець
Читайте на ГК:Неймовірна знахідка вразила світ: під шаром землі знайшли велику гробницю з артефактами (ФОТО)
Читайте на ГК:Березневі магнітні бурі: метеочутливим людям озвучили перелік найнебезпечніших днів