1. Новини Закарпаття
  2. >

Уже допомогли 460 тис. українцям: Угорщина готова і надалі надавати гуманітарний вантаж Україні, — Міклош Шолтес

13.12.2022 17:53 Суспільство

Угорщина, як і раніше, готова й надалі надавати гуманітарну допомогу Україні.

Угорщина, як і раніше, готова й надалі надавати гуманітарну допомогу Україні.

Про це заявив держсекретар з питань міжконфесійних та міжнаціональних зв’язків Угорщини Міклош Шолтес у вчора, 12 грудня, у Будапешті після відправки чергового гуманітарного вантажу Червоного Хреста Угорщини, пише видання Нirado.hu

Міклош Шолтес, котрий очолює і Національну гуманітарну координаційну раду, повідомив, що з початку війни в Україні Угорщина втілює найбільшу у своїй історії гуманітарну акцію.

У цій роботі беруть участь шість великих благодійних організацій:

  • Червоний Хрест Угорщини;
  • Реформатська служба допомоги;
  • Католицький «Карітас»;
  • Мальтійська служба допомоги Угорщини;
  • Екуменічна служба допомоги;
  • Баптистська служба милосердя.

Держсекретар наголосив, що загалом за цей час на Закарпаття доправили 3100 тонн гуманітарних вантажів на загальну суму 7,2 мільярда форинтів. Благодійні організації допомогли 460 тисячам людей.

Нагадаємо, нещодавно Консульство Угорщини спільно з Закарпатською ОВА організувало відпочинок для дітей з Херсонщини (ВІДЕО)Діти з Херсонщини прибули до Угорщини на десятиденний відпочинок (ВІДЕО)

А днями Угорська екуменічна служба доставила на Закарпаття генератори та дитяче харчування: їх передадуть на Херсонщину.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі.

Крім того, країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

А активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.