1. Новини Закарпаття
  2. >

Недешеве задоволення: скільки коштує світло від генератора

10.12.2022 09:34 Суспільство

Електроенергія, яка виробляється за допомогою генераторів, коштує в Україні в 11 разів дорожче, ніж струм із мережі.

Електроенергія, яка виробляється за допомогою генераторів, коштує в Україні в 11 разів дорожче, ніж струм із мережі.

Тому використання генераторів можливе лише в екстрених ситуаціях і точково.

Забезпечити ними стабільність енергосистеми на постійній основі неможливо. Про це розповів OBOZREVATEL директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

"Генератор – це не питання ефективності, це питання суто безпеки. Тому що вартість кіловат-години з генератора точно більша за 20 грн. І я знаю багатьох людей, які мають генератор, але включають його, тільки щоб зарядитися, і потім вимикають. Вони не можуть собі дозволити постійно використовувати генератор, коли немає електрики", – розповів Харченко.

Для порівняння: побутові споживачі в Україні платять за світло за тарифом 1,68 грн за кВт-год, що більш ніж в 11 разів дешевше порівняно зі струмом від генераторів. Бізнес платить за світло більше (понад 5 грн за кВт-год), але навіть комерційні тарифи незрівнянні з витратами на генерацію струму з бензину та дизеля.

Ба більше, деякі генератори не розраховані на постійне виробництво електроенергії. Передбачається, що їх включатимуть лише в екстреній ситуації.

"Звичайно, є різні генератори. Але це все одно рішення для складної години, для моменту відключення електроенергії. Це рішення виживання, а не постійного життя", – резюмував Харченко.

Читайте на ГК:Приват24 не працюватиме вночі 11 лютого: яка причина
Читайте на ГК:Ще одна велика хвиля мобілізації призведе до колапсу економіки, — економіст
Читайте на ГК:Прогноз погоди в Україні на 11 лютого: вітер, туман та ожеледиця продовжують псувати українцям настрій