Електроенергія, яка виробляється за допомогою генераторів, коштує в Україні в 11 разів дорожче, ніж струм із мережі.

Тому використання генераторів можливе лише в екстрених ситуаціях і точково.
Забезпечити ними стабільність енергосистеми на постійній основі неможливо. Про це розповів OBOZREVATEL директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
"Генератор – це не питання ефективності, це питання суто безпеки. Тому що вартість кіловат-години з генератора точно більша за 20 грн. І я знаю багатьох людей, які мають генератор, але включають його, тільки щоб зарядитися, і потім вимикають. Вони не можуть собі дозволити постійно використовувати генератор, коли немає електрики", – розповів Харченко.
Для порівняння: побутові споживачі в Україні платять за світло за тарифом 1,68 грн за кВт-год, що більш ніж в 11 разів дешевше порівняно зі струмом від генераторів. Бізнес платить за світло більше (понад 5 грн за кВт-год), але навіть комерційні тарифи незрівнянні з витратами на генерацію струму з бензину та дизеля.
Ба більше, деякі генератори не розраховані на постійне виробництво електроенергії. Передбачається, що їх включатимуть лише в екстреній ситуації.
Читайте на ГК:Гороскоп на 10 грудня для всіх знаків Зодіаку"Звичайно, є різні генератори. Але це все одно рішення для складної години, для моменту відключення електроенергії. Це рішення виживання, а не постійного життя", – резюмував Харченко.
Читайте на ГК:"Використовують тему іранських дронів": Держспецзв'язку попереджає про нові кібератаки
Читайте на ГК:Виплатили 18,3 млн грн: безробітних українців залучають до “Армії відновлення”