1. Новини Закарпаття
  2. >

Чи каратимуть чоловіків, які не повернулися після 24 лютого: розʼяснення юриста

09.12.2022 18:51 Суспільство

Стало відомо про те, чи каратимуть чоловіків, які так і не повернулися з іншої країни в Україну. Чи боятися кримінальних справ чи штрафів.

Стало відомо про те, чи каратимуть чоловіків, які так і не повернулися з іншої країни в Україну. Чи боятися кримінальних справ чи штрафів.

Про це розповіла для порталу "Трибун" юристка правозахисної організації "Донбас SOS" Наталія Орлова.

Відповідно до законодавства, в Україні передбачено відповідальність за ухилення від мобілізації. Їх притягують до адміністративної чи кримінальної відповідальності. Проте, за словами юриста, це стосується лише тих громадян, які отримали до рук повістку, але так і не з'явилися у військкоматі протягом конкретного періоду часу.

"Якщо ми говоримо про чоловіків, які зараз знайдуться в іншій країні, то такого обов'язку як повернутися на територію України немає. Є випадки, коли на початок війни чоловіки вже перебували за кордоном, тривалий час там жили і працювали, або виявилися незадовго до 24 лютого на території іншої країни. У такому разі повернення в Україну - це виключно їхнє добровільне рішення" - зазначає Наталя.

Також є величезне питання стосовно тих громадян, які виїжджають з окупованих територій України через Росію до інших країн. На жаль, після початку повномасштабної війни їхня кількість значно збільшилася.

"Виїхати через Росію часом єдиний спосіб та варіант вижити. Жодного боргу перед ними повернутися назад в Україну немає, і все залежатиме виключно від їхнього вирішення. Жодного покарання в Україні за такий вчинок не передбачено, адже насамперед громадяни рятували себе та свої родини від цих військових злочинців", - зазначила юристка.

Читайте на ГК:Гороскоп на 4 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:“У школах, клубах та майже повсюди де є люди”:  у МВС розповіли про плани щодо системи відеомоніторингу
Читайте на ГК:«Хто не був на фронті, вони на фронті будуть»: Зеленський зробив заяву про мобілізацію в Україні