1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

В Укренерго розповіли, коли Україна перейде на планові графіки відключення світла

330

Володимир Кудрицький, голова правління НЕК Укренерго, повідомив, коли українці зможуть жити за плановими графіками відключення світла.

В Укренерго розповіли, коли Україна перейде на планові графіки відключення світла

Про це він сказав на брифінгу медіацентрі Укрінформ, пише ФАКТИ.

Володимир Кудрицький показав графік ситуації в енергосистемі за минулу добу.

За його словами, цілодобово по всій Україні є дефіцит потужності, тому відключення відбуваються цілодобово.

Дефіцит електроенергії визначається щодня на наступний день – на кожну годину. Далі цей дефіцит розподіляється по областях пропорційно до споживання. Далі обленерго разом із військовими адміністраціями складають свої списки обмежень.

"Коли дефіцит занадто великий, як після аварій чи ракетної атаки, то буває так, що область не вкладається в ліміти, які їй доводять. Тоді оператор змушений доводити графіки додаткових відключень, бо є обсяг генерації, більше немає і систему все одно треба балансувати", – розповів Кудрицький.

За його словами, Україна зможе зайти в планові графіки відключення електроенергії лише тоді, коли зможе зменшити дефіцит до тих величин, які дозволять кожні, наприклад, чотири години відключати світло.

Проблема зменшення дефіциту пов’язана із відновленням генерувальних потужностей – це ТЕС, ГЕС. АЕС зараз працюють, підтримують систему.

"Хочу зазначити, що до війни українські АЕС забезпечували 50% потреб в електриці, і зараз десь так само. “Виїхати” на самій атомній енергії ми не можемо, не можемо лише нею покрити усі потреби України. Нам потрібні і інші види генерації, а вони ушкоджені", – наголосив Володимир Кудрицький.

Нагадаємо, "Махати руками - в спортзал": мешканців регіону просять "остудити" емоційний вогонь щодо блекауту

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber