Старий Новий рік українці здавна відзначали як Свято Василя.

Як відзначають Старий Новий рік в Україні
Українці здавна відзначали День святого Василя, який був першим днем року, посіваннями і походами по сусідніх будинках. Святкування ще починали напередодні свята, в День Меланки або в Щедрий вечір, пише УНІАН.
На Щедрий вечір (13 січня) накривали багатий стіл з кутею, варениками та млинцями. Увечері молоді люди вбиралися в "козу Меланку" і ходили по сусідніх будинках, щедрували, бажали господарям достатку і просили частування.
На День Василя (14 січня) прийнято ходити по домівках рідних, хресних і сусідів, і посівали їм поріг зерном. Якщо щедрувати можуть все, то посівають тільки чоловіки. Посівальник вимовляє посівальний вірш, а господарі будинку за це дають частування або трохи грошей. Вважається, що в цей день першим в будинок повинен увійти чоловік.
Також на Старий Новий рік прийнято відвідувати церковну службу. Святий Василій вважається покровителем свиней, тому 14 січня на стіл ставлять свинячі страви. Також господині випікають печиво у формі свиней. Дівчата в цей день ворожили на суджених.
Нагадаємо, Мобілізація в Україні: як розподіляють військових на фронт та скільки триває підготовка
Читайте на ГК:9 грудня: народні традиції, прикмети погоди та головні заборониЧитайте на ГК:Мобілізація в Україні: як розподіляють військових на фронт та скільки триває підготовка
Читайте на ГК:Різко зріс попит: в Україні погіршилася ситуація на валютному ринку