1. Новини Закарпаття
  2. >

Старий Новий рік 2023: дата і традиції, коли щедрують і посівають

09.12.2022 09:32 Суспільство Лайт

Старий Новий рік українці здавна відзначали як Свято Василя.

Старий Новий рік українці здавна відзначали як Свято Василя.

Як відзначають Старий Новий рік в Україні

Українці здавна відзначали День святого Василя, який був першим днем року, посіваннями і походами по сусідніх будинках. Святкування ще починали напередодні свята, в День Меланки або в Щедрий вечір, пише УНІАН.

На Щедрий вечір (13 січня) накривали багатий стіл з кутею, варениками та млинцями. Увечері молоді люди вбиралися в "козу Меланку" і ходили по сусідніх будинках, щедрували, бажали господарям достатку і просили частування.

На День Василя (14 січня) прийнято ходити по домівках рідних, хресних і сусідів, і посівали їм поріг зерном. Якщо щедрувати можуть все, то посівають тільки чоловіки. Посівальник вимовляє посівальний вірш, а господарі будинку за це дають частування або трохи грошей. Вважається, що в цей день першим в будинок повинен увійти чоловік.

Також на Старий Новий рік прийнято відвідувати церковну службу. Святий Василій вважається покровителем свиней, тому 14 січня на стіл ставлять свинячі страви. Також господині випікають печиво у формі свиней. Дівчата в цей день ворожили на суджених.

Нагадаємо, Мобілізація в Україні: як розподіляють військових на фронт та скільки триває підготовка

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Потрібно знати: з якого віку забирають чоловіків до ЗСУ
Читайте на ГК:Електронний реєстр призовників: у ТЦК пояснили, до яких даних матимуть доступ