1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Мобілізація в Україні: як розподіляють військових на фронт та скільки триває підготовка

0 Суспільство Україна

Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач розповів, як мобілізованих розподіляють на фронт, і скільки триває підготовка громадян без бойового досвіду.

Мобілізація в Україні: як розподіляють військових на фронт та скільки триває підготовка

Так, за словами Горбача, військових розподіляють вже після того, як закінчать навчання на конкретного фахівця. Потім їх направляють у військові частини, де потрібні ті чи інші фахівці. Побажання щодо роду військ іноді враховуються, і мобілізовані мають вибір, коли збігається потреба в конкретному спеціалісті та побажання військовослужбовця. Тоді його можуть призначити в ту частину, куди він хоче – наприклад, до своїх побратимів або якщо частина дислокується ближче до будинку.

Навчання – це обов'язковий етап перед відправкою на фронт. У навчальних центрах військові без досвіду проходять, як мінімум, базову загальновійськову підготовку, яка триває 30 діб. За цей час мобілізовані набувають базового досвіду, який їм знадобиться для служби в частинах, але не на передовій.

Якщо військовослужбовець призначатиметься на складнішу спеціальність, наприклад гранатометник, це потребує додаткового часу навчання – ще два тижні.

Ще складніша спеціальність вимагає до 45 днів додаткової підготовки. Військовослужбовці, які призначаються на сержантські посади, також проходять додаткову професійну підготовку. Сумарно підготовка може тривати понад два місяці.

Нагадаємо, У Москві сталася масштабна пожежа: в торговельному центрі пролунали вибухи (ВІДЕО)

Читайте також: