1. Новини Закарпаття
  2. >

Казахстан та Узбекистан відмовились від "газового союзу" з рф

08.12.2022 14:56 Суспільство

Минулого місяця у росії заявляли, що обговорюють газовий союз із Казахстаном та Узбекистаном, але тепер обидві країни заявили, що відмовилися від такої угоди.

Минулого місяця у росії заявляли, що обговорюють газовий союз із Казахстаном та Узбекистаном, але тепер обидві країни заявили, що відмовилися від такої угоди.

Казахстан та Узбекистан відкинули пропозицію російської федерації створити газовий союз між трьома країнами. Минулого місяця рф заявляла, що обговорює таку угоду для підтримки поставок блакитного палива між трьома країнами та іншим покупцям, включаючи Китай.

Заступник міністра закордонних справ Казахстану Роман Василенко заявив, що Астана не дозволить використовувати свою територію для обходу західних санкцій і оцінюватиме проєкт "газового союзу" з урахуванням санкційних ризиків. Чиновник зазначив:

"Його (газового союзу – ред.) зміст ще рано обговорювати, бо поки що це якась ідея. Але важлива позиція Казахстану в тому, що Казахстан не дозволяє використовувати свою територію для обходу санкцій. Ці позиції не змінилися, і будуть використовуватися для оцінки будь-яких потенційних нових ініціатив".

Слідом за Казахстаном схожу позицію висловив й Узбекистан. Міністр енергетики Узбекистану Журабек Мірзамахмудов заявив, що Ташкент не погодиться на політичні умови, які поставили б під загрозу національні інтереси. При цьому чиновник підкреслив, що його країна ще не отримала цієї пропозиції й "навіть якщо буде укладено газову угоду з росією, це не означає союз". За його словами, йдеться про "технічний контракт", який передбачає постачання російського газу трубопроводом через Казахстан. Мірзамахмудов зазначає:

"Якщо ми імпортуємо газ з іншої країни, ми співпрацюємо тільки на основі комерційного договору купівлі-продажу. Ми ніколи не підемо на політичні умови в обмін на газ. Коротко кажучи, ми отримаємо запропонований нам газовий контракт тільки в тому випадку, якщо ми на нього погодимося, в іншому випадку - ні".

Експерти вважають, що створення "газового союзу" з Казахстаном та Узбекистаном дало б росії можливість постачати газ до інших країн в обхід санкцій, запроваджених у відповідь на вторгнення в Україну.

Нагадаємо, Угорщина проти подвоєння фонду ЄС для передачі зброї Україні – FT

Читайте на ГК:Війська західних країн можуть опинитися в Україні: заява ексспецпредставника США в Україні
Читайте на ГК:Google стане платним?: користувач повинен буде заплатити за пошуковик в деяких випадках
Читайте на ГК:Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)