1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатці готують колючі сюрпризи до свят в умовах блекауту

08.12.2022 11:24 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Наближаються новорічно-різдвяні свята.

Наближаються новорічно-різдвяні свята.

На Закарпатті розпочали готувати на продаж саморобні ялинки й різдвяні прикраси. Їх майструють і жителі населених пунктів на Перечинщині.

Для неймовірних "зелених красунь" використовують екологічні матеріали: дерев'яні підставки й основи, до яких уміло приєднують заготовані у лісах віти ялини й сосни.

До майстрування таких оригінальних різдвяних виробів долучаються і дорослі, і діти. Реалізують готовий товар на місцевих базарах чи підшуковують охочих клієнтів у мережі Фейсбук.

Наразі уже готують новорічно-різдвяні прикраси - вінки та ялинки і у населених пунктах Туря-Реметівської ОТГ. Як відзначають майстри і майстрині, процес надзвичайно виснажливий і потребує чимало терпіння, зусиль й креативу. Щоб зготувати бодай одне різдвяне дерево, наголошують, необхідно пожертвувати не однією-двома годинами. Кількість потраченого
часу залежить, звісно, від розміру саморобного виробу й різних прикрас, які доведеться почепити на нього для більш естетичного вигляду.

Новорічні красуні оздоблюють шишками, горіхами, дощиком, бантами, бісером й різного виду бусинами. Також до таких виробів додають і унікальні саморобні гірлянди та іграшки.

Продають саморобні шедеври за різними цінами. Ялинку малих розмів можна придбати від 50 гривень. Дерево більшого розміру - від 150-200 гривень. Ціни також залежать від того, як й чим прикрашене деревце та як довго довелось над ним потрудитись.

Буває, кажуть майстри, не одну ніч наразі їм доводиться робити ялинки при одних лиш свічках. Адже уже понад місяць людям відключають електроенергію. Майстрування в таких умовах - нелегкий труд, але можна змиритись. Кошти від реалізованої продукції жителі використовують не лише у власних цілях, а й на потреби ЗСУ.

Фото з мережі, з відкритих джерел.

Нагадаємо, Закарпатським дітлахам пропонують намалювати календар на 2023 рік: оголошено конкурс.

Читайте на ГК:Епідпоріг в області перевищено: чи є потреба відправляти на карантин учнів усіх освітніх закладів Закарпаття?
Читайте на ГК:Пропадає худоба й чотирилапі: у селах Закарпаття повідомляють про напади лютих "мисливців"
Читайте на ГК:“Від неї залишилася лише голова”: відомо, хто тримає у страху мешканців кількох сіл на Закарпатті