1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

Споживачі електроенергії на Заході України житимуть з дефіцитом світла, ймовірно, до квітня, — керівник "Прикарпаттяобленерго"

04.12.2022 11:20 Суспільство

На Івано-Франківщині споживачі житимуть з дефіцитом електроенергії, ймовірно, до квітня 2023 року.

На Івано-Франківщині споживачі житимуть з дефіцитом електроенергії, ймовірно, до квітня 2023 року.

Про це на брифінгу в обласній військовій адміністрації сказав голова правління "Прикарпаттяобленерго" Олександр Бубен.

З його слів, керівник "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомив, що наразі енергетикам вдалося стабілізувати ситуацію — вивести енергосистему на плато і збалансувати рівень її споживання з рівнем виробленням.

"Найближчим часом, можливо, ситуація покращиться. Але дефіцит буде, і з цим потрібно жити певний час, до цього потрібно готуватися. Він залишиться до початку квітня — до кінця опалювального сезону", — сказав Олександр Бубен.

За його словами, ситуація зі світлом в області упродовж останніх днів дещо поліпшилася.

"28 листопада ми заходили з режимним дефіцитом 40%, а станом на четвер вийшли на 35%. Головний фактор, завдяки якому ми можемо балансувати, щоб не допустити аварій, — це введення графіків", — розповів керівник "Прикарпаттяобленерго".

Він також закликав людей не заздрити, а довіряти одне одному і з повагою ставитися до рішень, які ухвалюють енергетики.

"Ми робимо це вперше на системній основі. Очікуємо, що буде певна критика і в плані умовної справедливості графіків. Але вибудувати систему, щоб давати електроенергію лише за принципом справедливості, — неможливо. Відразу ставимо крапку. Ми управляємо мережами за принципом пріоритетності. Зараз ми повинні забезпечувати критичну інфраструктуру", — звернувся Олександр Бубен.

Голова правління "Прикарпаттяобленерго" також нагадав про важливість економії світла та контролю електроспоживання — це допоможе зменшити навантаження на енергосистему.

"Просто і гладко нам цю зиму не пройти, але хочу запевнити, що всі енергетики готові працювати 24/7", — сказав Олександр Бубен.

Читайте на ГК:Неповнолітня дівчина потрапила під колеса "шумахера": слідчі відкрили справу (ФОТО)
Читайте на ГК:Убив сестру, а тіло закопав у лісі: шокуючі деталі вбивства на Заході України
Читайте на ГК:Хотів "відкупитись": водій-порушник запропонував поліцейським хабар у 2000 гривень (ФОТО)