1. Новини Закарпаття
  2. >

1 грудня – велике церковне свято: що не можна робити у цей день

01.12.2022 08:20 Суспільство Лайт

Що можна робити 1 грудня, а які дії церква вважає гріховними.

Що можна робити 1 грудня, а які дії церква вважає гріховними.

Про це інформує УНІАН.

Мученик Платон походив з благочестивої сім'ї, народився в Галатії. Будучи молодим, залишив всі мирські радості і присвятив себе Богу. Ходив по містах і переконував язичників зректися ідолів. Правитель дізнався про це, викликав Платона до себе і наказував йому відмовитися від Христа, але мученик не погодився. Тоді його довго катували, а потім відсікли голову.

Православне свято 1 грудня - день пам'яті мучеників Романа і Варула

Святий Роман був дияконом в Кесарії і постраждав під час правління Максиміана на початку IV століття. Коли імператор почав гоніння на християн, Роман зустрів єпарха з людьми, які йшли на ідольське свято, і переконував їх кинути язичництво і звернутися до Господа.

За це його довго мучили, а він вказав на отрока Варула, який, за словами Романа, розумів більше, ніж весь народ. Язичники розгнівалися і пізніше стратили Варула.

Яке свято 1 грудня - день пам'яті мучеників Закхея і Алфея

Алфей був читцем і проповідником у Гадяринській церкві, а Закхей - дияконом. Жили вони за часів правління Діоклетіана і бачили, як на честь двадцятип'ятиріччя його правління були випущені багато злочинців, а на християн знову відкрито гоніння. Закхея і Алфея зловили, жорстоко мучили, а потім вбили.

Прикмети 1 грудня

  • сьогодні тепло на вулиці - зима буде м'якою і сніжною;
  • мухи прокинулися і літають - скоро настане відлига;
  • сонце в яскравих відблисках - до похолодання;
  • сильний вітер 1 грудня - в зимовий період буде багато хуртовин.

Що сьогодні не можна робити

Православна церква в цей день категорично забороняє сваритися і лаятися. Вважається, що якщо на Платона і Романа затіяти конфлікт, то він триватиме до наступного року. Також, згідно з прикметами, саме сьогодні не можна викидати або дарувати іграшки своїх дітей - накликаєте біду на дитину.

Що можна робити 1 грудня

Наші предки в цей день активно молилися святим за здоров'я, ходили до церкви, подавав милостиню жебракам і допомагали всім нужденним. Можна було, крім грошей, принести їжу або одяг. Вірили, що якщо в цей день допомагати ближнім і мислити позитивно, то удача буде супроводжувати вас цілий рік.

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись