1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Польщі змінюються правила для біженців з України: за проживання потрібно буде платити

30.11.2022 17:03 Суспільство

Польща готується до можливої наступної хвилі біженців, бо вже сьогодні в Україні кілька мільйонів людей не мають доступу до електроенергії.

Польща готується до можливої наступної хвилі біженців, бо вже сьогодні в Україні кілька мільйонів людей не мають доступу до електроенергії.

У Польщі змінюються правила перебування українських біженців. Для них зроблять обов'язковим оформлення ідентифікаційного номера PESEL. Крім того, з 3 березня 2023 року вони зобов'язані будуть платити за тривале проживання в місцях розміщення.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що поправки покликані забезпечити кращу допомогу на тлі можливої другої хвилі біженців, передає Польське радіо.

"Ми готуємося до можливої наступної хвилі біженців. Тому що вже сьогодні в Україні кілька мільйонів людей не мають доступу до електроенергії, води, елементарних побутових умов, санітарних", – сказав Моравецький.

Скільки потрібно буде платити біженцям з України

З 1 березня 2023 року буде запроваджено оплату для біженців, які перебувають у колективних закладах розміщення понад 120 днів.

Спочатку біженці з України покриватимуть 50 відсотків вартості проживання, через кілька місяців – 75 відсотків. Нові правила не торкнуться людей з інвалідністю, дітей, вагітних жінок, осіб пенсійного віку та осіб, які піклуються щонайменше про трьох дітей.

Всього з лютого по серпень 2022 року з України виїхало 9,3 млн українців, повернулося – 7,4 млн. За кордоном досі залишаються 2,2 млн українців.

Польща лідирує за кількістю українців, які перебувають у цій країні з початку повномасштабного вторгнення в РФ (1,43 млн осіб або 41,8%). На другому місці - Німеччина (709,1 тис. українців або 20,7%).

Нагадаємо, Німеччина передасть Україні ще 350 генераторів

Читайте на ГК:У Польщі почали збір коштів на зимову форму для українських військових
Читайте на ГК:Озброюється до зубів: до Польщі їдуть найдорожчі танки у світі (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Польщі вщент згорів будинок, в якому проживали біженці з України (ФОТО)
Читайте на ГК:У Польщі масово скасовують виплати українцям
Читайте на ГК:У центрі для біженців отруїлися понад 20 осіб: діти та дорослі в лікарні
Читайте на ГК:У Польщі спростували чутки про "плани приєднати Західну Україну"