1. Новини Закарпаття
  2. >

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» інформує про оперативну ситуацію щодо вимкнення електроенергії

26.11.2022 14:50 Суспільство ВАЖЛИВО

Про це інформує Закарпаття обленерго.

Про це інформує Закарпаття обленерго.

У зв’язку з дефіцитом потужності в об'єднаній енергосистемі України та з метою режимного її збалансування диспетчерською РДЦ НЕК «Укренерго» доводяться до кожного ліцензіата граничні величини споживання електричної потужності регіону.

Так, для Закарпатської області на 26 листопада доведена величина ліміту потужності становить 232,73 МВт. Для дотримання заданих величин диспетчерськими службами ПрАТ «Закарпаттяобленерго» здійснюються вимкнення фідерів з підстанцій 110/35 кВ.

Поточний дефіцит потужності на 12.00 годину складав 150 МВт, на 18.00 годину дефіцит потужності зросте до величини 197 МВт. На жаль, через недотримання рекомендованих заходів з обмеження споживання електроенергії споживачами області, дефіцит потужності зростає.

Тому тривалість відключення та кількість відключених населених пунктів до вечірнього максимуму зростає та унеможливлює заходи з чергування вимкнень згідно з оприлюдненими на сайті термінами/часовими межами.

Пріоритетними об’єктами критичної інфраструктури, для яких заходи з відключення не застосовуються, є лікувальні заклади, об’єкти транспортної інфраструктури, телекомунікаційні об’єкти зв’язку, військові об’єкти, об’єкти ДСНС, спеціалізовані заклади та інші супутні об’єкти, які задіяні в схемі живлення об’єктів критичної інфраструктури.

Додатково відзначимо, що є низка ліній елетропередавання 6-10 кВ, які не підлягають обмеженою через їхнє застосування в системній автоматиці захисту об’єднаної енергосистеми України, 1 черга АЧР (автоматичного частотного розвантаження).

Шановні споживачі! Звертаємо вашу увагу на те, що при недотриманні граничних величин за розпорядженням чергового диспетчера РДЦ НЕК «Укренерго» може бути застосований Спеціальний графік аварійних відключень зі знеструмленням районів області на значний термін!

Тому товариство зробить все можливе для дотримання оприлюднених на сайті термінів та переліку вимкнених населених пунктів при дотриманні споживачами заходів з обмеження та ефективного використання електричної енергії та дотримання доведених граничних величин.