1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Румунії закликали ізолювати Орбана, який зазіхнув на територію кількох країн

22.11.2022 15:52 Суспільство

У Румунії заявили, що "ревізіоністський жест" Віктора Орбана, який з'явився на публіці в шарфі з картою Угорщини, що включає частини кількох країн ставить його поруч із президентом РФ Путіним.

У Румунії заявили, що

Прем'єр-міністра Угорщини запропонували ізолювати подібно до глави Кремля.

Із відповідною заявою одразу після інциденту 21 листопада виступив румунський депутат Європейського парламенту Алін Мітута. Політик відреагував на те, що Орбан зазіхнув на територію і його країни.

"Черговий безвідповідальний вчинок Віктора Орбана, який сьогодні з'явився з шарфом з картою Великої Угорщини. Це ревізіоністський жест, який ставить Орбана поряд із Путіним, який теж мріє про зміну кордонів. Лідери ЄС у Європейській раді мають ввести санкції та ізолювати його", – написав Мітута.

Відповіли на вчинок Орбана і в Хорватії. Прем'єр-міністр Андрій Пленкович 22 листопада заявив, що не бачив відео з Орбаном, проте ситуація йому не сподобалася.

"Щодо шарфів, то я не бачив, чужими шарфами займатися не довелося... Що стосується територіальних претензій до Хорватії з боку будь-кого, зокрема Угорщини, то вони абсолютно неприйнятні", – сказав Пленкович.

А президент Хорватії Зоран Міланович назвав дії Орбана смішними та видав, що реагувати на таке не варто, адже "Угорщина є найкращим сусідом Хорватії".

Нагадаємо, що Орбан прийшов на футбольний матч між Угорщиною та Грецією у шарфі із зображенням "Великої Угорщини". Цим терміном позначають землі, що входили до складу Угорського королівства – зараз частини України, Румунії, Словаччини, Австрії, Словенії, Хорватії, Сербії. Країна втратила ці території згідно з Тріанонським договором 4 червня 1920 року між державами – переможцями у Першій світовій війні та Угорщиною, яка зазнала поразки.

Читайте на ГК:Навіть Закарпаття: лідер румунської партії АСР хоче анексувати частину території України, — News Week
Читайте на ГК:У Румунії стався сильний землетрус, який могли відчути українці
Читайте на ГК:Румунські фермери припинили блокування руху вантажівок на кордоні з Україною, — ДПСУ