1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Шкодять не Росії, а ЄС": у МЗС відповіли цифрами на заяви Угорщини про санкції

253

У МЗС України офіційно відреагували на нещодавні заяви міністра закордонних справ Угорщини, який поскаржився, що європейські санкції проти Росії більше шкодять Європі, ніж російській економіці.

"Шкодять не Росії, а ЄС": у МЗС відповіли цифрами на заяви Угорщини про санкції

Як пише "Європейська правда", такий коментар опублікував речник МЗС Олег Ніколенко.

Він навів дані від Ради ЄС, Світового банку та МВФ, які демонструють реальний ефект від санкцій для Росії. Згідно з цими цифрами, ВВП Росії скоротився на 5,5 - 9%, обсяги торгівлі — на 30-35%, інфляція досягла 22%, з країни вийшли близько тисячі іноземних компаній, які складали 40% ВВП; імпорт нафти до ЄС до кінця року знизиться на 90%. На додачу, РФ не може відкрито імпортувати багато технологій і комплектуючих частин, вимушена скоротити виробництво.

"Російська економіка відкотилася на тридцять років назад. Заяви про те, що європейські санкції не впливають на економіку Росії, не відповідають дійсності. Якби в Москві або Будапешті не намагалися применшити ефективність рішень Брюсселя, санкції працюють та обмежують можливості РФ фінансувати війну проти України. Так кому слід йти у відставку: тим, хто захищає мир та безпеку в Європі, чи тим, хто розмиває зусилля ЄС із протидії агресії Росії?", - резюмував Олег Ніколенко.

Нагадаємо, Проситимуть Захід: у Путіна ніяк не заспокояться щодо мирних переговорів з Україною

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber