1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні знову зростуть ціни на продукти: що подорожчає перш за все

15.11.2022 11:14 Суспільство Думка

З початку війни українці відчувають постійний ріст цін на продукти

З початку війни українці відчувають постійний ріст цін на продукти

В Україні наступні два місяці подорожчають на 10–15 % продуктів харчування, виробництво та зберігання яких «заточено» під великі споживання енергії. Насамперед, це м’ясні, молочні та кондитерські вироби. Також зростуть ціни на агропродукцію. Проте, загалом, ситуація з продовольством в Україні нині є контрольованою: зокрема виникнення дефіциту будь-яких продуктів не проглядається.

Про це повідомляє «24 канал».

Зазначається: проблема у тому, що, за словами заступника голови у Всеукраїнській Аграрній Раді Дениса Марчука, у зв’язку з відключеннями електроенергії підприємства:

  • призупиняють виробництво, за рахунок чого обсяг продукції скорочується;
  • або генерують електроенергію самостійно.

«Використання ж генераторів на паливі коштує приблизно в 5 разів дорожче. Тому ми спостерігатимемо подорожчання ряду продуктів на 10–15 % залежно від категорії», — сказав він.

Водночас, наголошується: нині дефіцит будь-яких продуктів Україні не загрожує. Однак виключати можливість його появи не можна — адже «багато залежатиме від поведінки ворога і стабільності подачі електроенергії».

«Важливе уникнення штучного ажіотажу. Який може спустошити полиці й викликати ще більше зростання цін», — пояснили аналітики.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:«Не хочеш воювати – перепливай Тису та шукай інше громадянство», — нардеп Кривошеєв (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 6 лютого для всіх знаків Зодіаку