1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Готуймось до гіршого: закарпатців застерігають мати усе під руками

54346
Суспільство Закарпаття

Ряд українців продовжують винаходити різні способи альтернативного "світла".

Готуймось до гіршого: закарпатців застерігають мати усе під руками

Із наближенням до зими у всіх областях України поспішають підготуватись до найскладніших умов. Одними з таких є аварійні відключення світла у результаті подальших
ворожих дій на сході України. Людей застерігають запастись теплими ковдрами, одягом та необхідними засобами обігріву осель. Окрім того, слід зробити запаси ліхтариками й простими свічками на випадок тривалого відключення електроенергії. Нагадаємо, в громадах області від середини жовтня введено графіки погодинних відключень світла. Поряд із цим, у населених пунктах почали економити на вуличному освітленні у темну пору доби.

Немає електрики й відсутнє освітлення - можна зробити й самому світильник. Варіантів чимало. То ж, до роботи!

Масляна лампадка

Це одні із найдавніших світильників. У свій час вони були традиційними для закарпатців. Здебільшого, ці світильники із минулого, працювали на нафті.

У 50 роках було винайдено гасову лампу. Вони були популярними особливо у другій половині XIX століття. Наразі такі лампи збереглись хібащо в музеях та десь на горищах старих будинків. А от сьогодні таку лампадку можна зробити власноруч з підручних матеріалів.

Для саморобної масляної (олійної) лампи в цей час підійде середніх розмірів банка чи пляшка із металевою кришкою. Вибрану тару заповніть олією. Гнотом послужить скручений валик із вати. У кришці на посудині зробити отвір та вставити у нього підготований гніт. Саму кришку слід закрутити максимум щільно.

Цей спосіб дієвий та не надто затратний. Для такої лампадки підходить будь-яка олія, навіть для швейних машин.

Картопля буде світити

Ще одним цікавим та зручним варіантом є свічка із сирої картоплі. Її зробити теж легко.

Вливаємо олію в піалу. В картоплі зрізаємо дно та верхівку та робимо наскрізний отвір у ній. Промазаний олією джгутик з ганчірки, ниток чи бинту протягуємо через отвір. Поміщаємо картоплю в піалу з олією.Ставимо картоплину в піалу з олією та запалюємо гніт.

Свічка із мила - теж варіант

Будь-яке мило, як виявляється, теж послугує сировиною для саморобної свічки. Для цього підійде найпростіше господарське мило. У мережі Фейсбук та в Ютубі є чимало корисних лайфхаків із перетворення мила в майбутній "світильник".

Для свічки із мила нам знадобляться:

  • шматок мила;
  • столовий оцет;
  • товста бавовняна нитка.

Мило подрібнити кухонним ножем або теркою. Стружку помістити в каструлю й залити її водою. Воду нагріти й помішувати лопаткою мило аж до доки воно не розчиниться. Потім слід зняти каструлю з вогню та влити у неї оцет. Зробивши цю процедуру в каструлі помітно утвориться густа біла маса. Її потрібно остудити, відтак поламати на дрібненькі шматки і вчергове поставити розтопитись.

Готуємо гніт. Беремо нитку й прив'язуємо до неї ґудзик чи цвях, аби гніт не спливав. Розплавлений стеарин (білу масу)вилийте у вибрану посудину, яка стане ємністю для майбутньої свічки
Помістіть всередину ґніт, закріпивши його над посудиною, і залиште свічку до охолодження.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber