1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

В Україні змінять тарифи на комуналку

218

Навесні уряд до кінця війни зафіксував ціни на всі комунальні послуги на поточному рівні.

В Україні змінять тарифи на комуналку

Про це інформує agronews.

Тарифи на газ

Згідно з законом №7427 тарифи на час війни та протягом шести місяців після неї зафіксовані на рівні чинних станом на 24 лютого. Тариф найбільшого газопостачальника “Нафтогазу” складає 7,99 гривні за кубометр газу, а його клієнтами є 12,3 мільйона домогосподарств. Тарифи інших газопостачальників дещо відрізняються.

Нагадаємо, за словами голови податкового комітету Данила Гетманцева, тарифи на газ можуть переглянути у квітні 2023 року. На його думку, тариф на рівні 7,99 гривні за кубометр газу “невиправдано дешево”.

Тарифи на тепло

Цього опалювального сезону платіжки за тепло для населення зросли. Якщо торік “Нафтогаз” продавав газ по 6,33 гривні, а в грудні цього року ціна становить 7,96 гривні за кубометр. Якщо взимку мешканці опалюватимуть будинок 200 кубами газу, то:

  • у грудні 2022-го платіжка за газ становитиме 1592 гривні;
  • у той час, як у грудні 2021-го вона була лише 1266 гривні.

Втім, оскільки наразі тариф зафіксовано, подальших подорожчань не буде.

Тарифи на воду

Ціна на гарячу та холодну воду з 1 листопада для всіх споживачів гарячої води та опалення залишається на рівні 24 лютого 2022 року. Тарифи на водопостачання та водовідведення залежать від регіонів.

Тарифи на воду в Ужгороді: 42,86 гривні (22,10 / 13,62);

Тариф на електроенергію

У Міненерго пообіцяли не підвищувати тарифи для населення й додали, що відомство вже працює над продовженням спецзобов’язань із забезпечення населення електроенергією. 28 жовтня Міненерго повідомило, що уряд продовжив дію спецобов’язків на ринку електроенергії до 31 березня 2023 року. Тож у листопаді тариф для населення залишиться на тому самому рівні:

  • сім’ї (домогосподарства), що споживають менш як 250 кіловат-годин на місяць, платять за тарифом 1,44 гривні за кіловат-годину;
  • ті, хто споживають понад 250 кіловат-годин – 1,68 гривні;
  • для гуртожитків, юридичних осіб, які розселяють у себе переселенців, дачних кооперативів, гаражів та релігійних організацій тариф встановлено на рівні 1,68 гривні за кіловат-годин.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber