1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні розширили списки для виїзду за кордон: ще кілька категорій чоловіків можуть отримати дозвіл

13.11.2022 15:28 Суспільство

Поки військова агресія Росії триває, чоловікам-громадянам України, віком від 18 до 60 років, виїзд за межі України заборонено. Проте навіть у цих суворих правилах існують певні обмеження.

Поки військова агресія Росії триває, чоловікам-громадянам України, віком від 18 до 60 років, виїзд за межі України заборонено. Проте навіть у цих суворих правилах існують певні обмеження.

Як розповів адвокат Денис Соловей, станом на сьогоднішній день виключення розповсюджуються на ті категорії чоловіків, хто має документ, що підтверджує наявність відстрочки від призову, а також повідомлення щодо зарахування на спеціальний військовий облік. Також перетин українського кордону можуть дозволити й за наявності висновку військово-лікарської комісії про непридатність, пише РБК Україна.

Станом на сьогоднішній день обмеження на перетин державного кордону не поширюються на чоловіків, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або які самостійно виховують дитину або дітей віком до 18 років. Або на утриманні яких є дитина з інвалідністю, нагадує адвокат.

Крім того, виїзд можуть дозволити усиновителям, опікунам, або тим громадянам, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час захисту держави, а також:

- учасникам бойових дій – на лікування та реабілітацію;

- військовослужбовцям, які виїжджають на воєнну підготовку;

- морякам, якщо вони прямують до роботи на морських судах, судах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден чи проходження практичної підготовки на судах;

- діячам культури для благодійного збору коштів та представлення України на міжнародному рівні;

- спортсменам, тренерам та спеціалістам з підготовки для участі в офіційних міжнародних змаганнях та тренувальних зборах;

- працівникам залізничного транспорту;

- водіям транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають відповідну ліцензію на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;водіям-волонтерам, в тому випадку, коли вони перевозять вантажі для ЗСУ, медичні вантажі чи гуманітарну допомогу.

Кабінет міністрів послабив обмеження для водіїв та волонтерів, дозволивши їм виїжджати з України. Юристка Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Яна Кравець розповіла, як за допомогою системи "Шлях" можна виїхати з країни.

Йдеться про водіїв віком до 60 років, які можуть отримати дозвіл на виїзд з України. Для цього вони мають перевозити вантаж, призначений для Збройних сил або інших військових формувань.

Крім того, отримати дозвіл можуть громадяни, які займаються перевезенням медикаментів, а також гуманітарної допомоги.

Для цього українцям потрібно звернутися до представників Мінінфраструктури або до регіональних військових адміністрацій. Дані водія внесуть у систему та погоджуватимуть у Держприкордонслужбі.

Для отримання дозволу на термін не більше 30 днів потрібно звернутися з листом до ОВА очно, або електронно. Отримати його можуть громадяни з таких підприємств, установ та організацій:

військові, правоохоронні органи;військові адміністрації;медичні заклади;відправники чи отримувачі гуманітарної допомоги.

Також, варто зазначити, що Державна прикордонна служба не випускатиме студентів чоловічої статі, до того часу, поки Кабінет Міністрів не внесе зміни до своєї постанови про правила перетину кордону.

"Прикордонники керуються нормами законодавства. Є постанова уряду, яка визначає порядок перетину кордону, в тому числі на період воєнного стану. Категорія студентів не підпадає під пропуск на цей час для виїзду за межі України, і прикордонники цим керуються. Поки не буде змін щодо цієї категорії громадян, і вони не будуть внесені в постанову уряду про порядок перетину кордону, прикордонники не пропускають цю категорію громадян на виїзд з території України", - повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Читайте на ГК:Закарпатці шукають "бабині вуха": що це за знахідка й чому люди труяться?
Читайте на ГК:Електроенергії вистачить на увесь регіон: Закарпаття має надію на електрику "з неба"
Читайте на ГК:Скандал на Закарпатті: директор підприємства підозрюється у привласненні майже 3 млн гривень на ремонті доріг (ФОТО)