1. Новини Закарпаття
  2. >

Угорський депутат побажав Польщі якнайшвидше повернути спільний кордон з Угорщиною

13.11.2022 14:29 Суспільство

Крайній правий депутат угорського парламенту Ласло Тороцкоі побажав Польщі з нагоди Дня незалежності знову мати спільний кордон із Угорщиною.

Крайній правий депутат угорського парламенту Ласло Тороцкоі побажав Польщі з нагоди Дня незалежності знову мати спільний кордон із Угорщиною.

Про це повідомляє "Європейська правда".

З нагоди святкування Польщею Дня незалежності в п’ятницю Тороцкоі у Twitter побажав Польщі, щоб вони незабаром "знову зустрілися на спільному польсько-угорському кордоні".

Твіт він проілюстрував фотографією, зробленою після захоплення Угорщиною Закарпаття у 1939 році, де поляк і угорець тиснуть руку біля прикордонного стовпа.

Користувачі Twitter із Польщі різко розкритикували пропозиції Тороцкоі.

"Польща поважає територіальну цілісність наших сусідів. Сподіваюся, Угорщина ніколи не нападе на своїх сусідів", – відреагував польський бізнесмен Марек Татала.

"Ми віддаємо перевагу словакам. У них краща їжа, напої та пісні", – написав інший поляк.

 

Як зазначає словацький портал Refresher, Тороцкоі є членом угорського парламенту та засновником ультраправої партії "Рух "Наша Батьківщина". Чоловік змінив своє прізвище Тот, бо воно раніше було угорським терміном на позначення словаків.

У 2006 році він організував антисловацьку демонстрацію в Будапешті, на якій були спалені словацькі державні символи. Тоді ж Тороцкоі вислали зі Словаччини на п'ять років після того, як хотів організувати акцію протесту проти етнічних інцидентів у Словаччині, але її заборонила словацька поліція.

На цю провокацію польські користувачі соцмереж відреагували з осудом. 

“Польща поважає територіальну цілісність наших сусідів. Я сподіваюся, що Угорщина ніколи не нападе на своїх сусідів”, – прокоментував твіт польський бізнесмен Марек Татала. 

Речник українського МЗС Олег Ніколенко назвав заклик угорського політика до перегляду кордонів "неприйнятним".

"Закликаємо уряд Угорщини засудити такі безвідповідальні висловлювання, які підважують двосторонні відносини та не відповідають духу добросусідства", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Ласло Торочкай відомий як організатор антисловацької демонстрації в Будапешті у 2006 році, під час якої були спалені словацькі національні символи. За цей вчинок йому заборонили в’їзд до Словаччини на п'ять років.