1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Закарпатській громаді "зорю із минулого" замінили сучасною "фігою" (ФОТОФАКТ)

13.11.2022 10:51 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

У громадах на Закарпатті і далі йде активний процес прощання з радянським минулим.

Процес тотальної декомунізації й далі триває у регіоні. У всіх містах і селах, за розпорядженням органів місцевої влади, пережитки радянщини змінюють на нові та сучасні

В громадах області в активному розпалі як масштабне перейменування радянських вулиць, так і гарячий процес демонтування пам'ятних знаків тієї доби. Хтось називає це повним абсурдом, мовляв " та до чого тут пам'ятник" чи та сама вулиця, що носить ім'я радянського вченого чи письменника? "Руйнувати - не будувати!". Краще б дороги полатали, а то у дірках..." Та й не зважаючи на ряд відгуків і з цього приводу, які мають місце і у мережі Фейсбук, процес незворотній і мусить мати логічне завершення.

У багатьох населених пунктах уже встигли змінити цьогоріч назви радянських вулиць. Не винятком стали Березнянщина та Перечинщина, де попередньо актуальність нових змін обговорили у соцмережах, а відтак й на спеціальних громадських слуханнях.

Від привидів із минулого - радянських пам'ятників звільнились в Ужгороді й Мукачеві. Естафету продовжують і в інших містах регіону.

Цьогоріч демонтували і комуністичний знак - зірку на братській могилі радянським воїнам 4-го українського фронту, яка розташована у центрі села Тур'я-Ремета на території сільської ради. Про цей пам'ятник ми уже згадували у попередній публікації. Знесену - декомунізовану зірку не замінили ніяким патріотичним знаком. Отож, на місці "зорі із минулого", відзначають іронічно в громаді, поставили "фігу". Люди кажуть, було б доречно, на місці колишнього радянського символу встановити український тризуб.

Нагадаємо, цьогоріч біля пам'ятника радянським воїнам, з протилежної сторони, встановили сучасну скульптуру символічного для села бика - Тура.

Читайте на ГК:"Це аморально та дико": оприлюднено справжній жах у закарпатському урочищі (ФОТО)
Читайте на ГК:Пожежа на Перечинщині: рятувальники поділились деталями (ФОТО)
Читайте на ГК:Незаконна власність: ексочільника Перечинської РДА судитимуть за зловживання службовим становищем