1. Новини Закарпаття
  2. >

Ще 8 категорій чоловіків можуть законно виїхати за кордон /СПИСОК, ОНОВЛЕНО

11.11.2022 19:54 Суспільство ВАЖЛИВО

На період дії правового режиму воєнного стану чоловікам-громадянам України, віком від 18 до 60 років, обмежено виїзд за межі України.

На період дії правового режиму воєнного стану чоловікам-громадянам України, віком від 18 до 60 років, обмежено виїзд за межі України.

Але у цих правилах є виключення, передає РБК-Україна адвокат Денис Соловей.

За його словами, виключення розповсюджуються на тих, хто має посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, або висновок військово-лікарської комісії про непридатність.

Кому з чоловіків можна виїздити за кордон під час воєнного стану

Обмеження на виїзд з країни не поширюються стосуються чоловіків, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або які самостійно виховують дитину або дітей віком до 18 років. Або на утриманні яких є дитина з інвалідністю, нагадує адвокат.

"27 вересня почали діяти зміни, які стосуються супроводу осіб з інвалідністю. Раніше чоловікам, які супроводжували таких осіб, виїхати дозволялося лише один раз на час дії воєнного стану. Тепер вони можуть виїжджати за кордон до осіб з інвалідністю та тих, хто потребує постійного догляду, дітей з інвалідністю або певного переліку хвороб, за якими вони доглядають, якщо діти перебувають на консульському обліку", — розповідає Денис Соловей.

Також виїзд дозволяють тим, хто є усиновителем, опікуном, або чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції, додає він.

За словами адвоката, на законодавчому рівні було прийнято ряд змін, які дозволили виїзд таким категоріям:

  1. учасникам бойових дій – на лікування та реабілітацію;
  2. військовослужбовцям, які виїжджають на воєнну підготовку;
  3. морякам, якщо вони прямують до роботи на морських судах, судах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден чи проходження практичної підготовки на судах;
  4. діячам культури для благодійного збору коштів та представлення України на міжнародному рівні;
  5. спортсменам, тренерам та спеціалістам з підготовки для участі в офіційних міжнародних змаганнях та тренувальних зборах;
  6. працівникам залізничного транспорту;
  7. водіям транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають відповідну ліцензію на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
  8. водіям-волонтерам, в тому випадку, коли вони перевозять вантажі для ЗСУ, медичні вантажі чи гуманітарну допомогу.

Нагадаємо, Мобілізація в Україні: кого заберуть насамперед