1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Це аморально та дико": оприлюднено справжній жах у закарпатському урочищі (ФОТО)

11.11.2022 19:10 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Масова рубка лісів у регіоні набирає масштабів.

Закарпатські ліси і далі зазнають руйнувань у плані жорстоких вирубок. Й навіть сьогоднішні військові дії на сході держави не можуть зробити вагомий вплив на цю ситуацію. Поки одні воюють із окупантами, відзначають незадоволено у закарпатських громадах, "ліс трелюють по чорному".

Як уже раніше писав "Голос Карпат", нещадне вирубування лісів, які для планети є вічними "зеленими легенями", спостерігається у всіх районах області. Але одними з найбільш потерпаючих від цієї проблеми, є, звісно, гірські райони - Міжгірський та Рахівський. Саме вирубка лісу (у великих масштабах), як відзначають фахівці, є однією із вагомих причин масових зсувів та сселів у цих районах й щорічних підтоплень.

Хоч в обласній військовій адміністрації останнім часом стали жорсткіше регулювати нелегальний вивіз деревини у районах та штрафувати "не чистих на руку", проблема продовжує бути відкритою й потребує вагомих зусиль як від влади, так, звісно, й громади.

Наразі у межах лісів на Закарпатті заборонено в'їжджати автомобілями. Також заборонено самостійно заготовляти дрова у лісах, без необхідного на те дозволу. Тим не менше, лісовози, як обурюються люди у населених пунктах, і далі продовжують курсувати уздовж лісосмуг, розбиваючи місцеві дороги. Ліс й далі ріжуть й вирубують. На місцях залишаються одні голі пні від здорових ялиць та буків. "Чорні лісоруби" останнім часом вирубують й дерева у пралісах і Перечинщину ця біда не обійшла стороною.

Як виглядає одне із урочищ на Перечинщині, дивіться у фотогалереї "Голос Карпат". Сліз не втримати, на що із роками перетворили місцину поблизу уже згадуваного у попередніх публікаціях, урочище в "Кобликах". Де раніше буяв густий ліс - нині все лисе (авт). Що буде далі? Куди йдемо? Чи у Європі на нас дивитимуться як на розумних людей, чи на варварів, що не навчились бути господарями?

Світлини зроблені цьогоріч, два місяці тому, коли грибний сезон був у розпалі, а от грибні місцини виявились начисто вирізаними й закиданими гілляччям зі свіжозрубаних дерев.

Нагадаємо, На вихідних Україну накриє антициклон: синоптик розказала, що буде з погодою.