1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Світиться у темряві: вчені виявили найбільшу незвичну акулу (ВІДЕО)

148 Суспільство Світ

Про цей вид відомо ще з XVIII століття, але не так давно вченим вдалося їх побачити та зафільмувати.

Світиться у темряві: вчені виявили найбільшу незвичну акулу (ВІДЕО)

Морські біологи з Бельгії та Нової Зеландії виявили акул, що світяться у темряві. Вченим було відомо про існування цього виду риб, проте нещодавно вони виявили найбільшу акулу, що світиться, пише The Guardian.

Про кайтфінові акули (Dalatias licha) відомо з 18 століття, але тільки в січні 2020 року вчені вперше побачили їх у темряві. Це не єдині біолюмінесцентні акули — таку здатність має приблизно кожен десятий вид. Однак кайтфіни є найбільшим із виявлених видів — їх довжина досягає 1,8 метра.

У 1980-х роках вчені провели дослідження, які показали, що кайтфінові акули мають світловипромінюючі органи в їхній коричневій шкірі. Але до цього часу ніхто не бачив, щоб вони світилися живими.

Команда вчених знаходилася на борту рибальського дослідницького судна за 1,5 тисячі кілометрів від Нової Зеландії. Вони використовували спеціальне обладнання, яке дозволило розгледіти акулу в сутінковій зоні океану на глибині близько 800 метрів.

Попередні дослідження в цих водах не раз виловлювали кайтфінових акул, проте цього разу дослідникам вдалося акуратно перевести рибу в затемнене приміщення. Приглушивши світло, вони побачили, як їхні тіла мерехтять синьо-зеленим світлом.

Читайте також: «Зловісна усмішка схожа на людську»: в Австралії виловили таємничу глибоководну акулу (ФОТОФАКТ)

Читайте також: