1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна

Чи можуть мобілізувати чоловіка, який не служив в армії – відповідь експерта

09.11.2022 19:42 ВАЖЛИВО

З дня оголошення загальної мобілізації усі чоловіки могли бути мобілізованими. Проте в Україні діє принцип чергованості, тобто спочатку мобілізують оперативний резерв, а потім усіх інших.

Про це повідомляє Факти.

  • Перша хвиля — це оперативний резерв. Йдеться про колишніх військовослужбовців віком до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії. Переважно це ветерани АТО чи бійці ООС.
  • Друга хвиля — колишні військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом та не потрапили до першої черги. 
  • Третя хвиля — мобілізаційний резерв. Офіцери запасу та військовозобов’язані, які закінчили військові кафедри університетів.
  • Четверта хвиля — так званий громадський резерв. Призиваються усі громадяни України, які не мають обмежень за віком та станом здоров’я. 

Відповідно, чоловіків, які не проходили строкову службу, можуть мобілізувати, але в останню чергу. Проте тут є нюанси.

За словами юриста Ростислава Кравця, черг мобілізації особливо ніхто не дотримується.

"Коли виникає необхідність у певних регіонах добрати людей, там і буде проводитись мобілізація. Можуть мобілізувати і чоловіків, які ніколи не проходили строкову службу. І це відбувається не в останню чергу", – каже юрист.

Як мобілізуватимуть чоловіків, які не служили в армії

Юрист зазначає, що в Україні призовний вік з 18 до 27 років. Якщо людина до 27 років не була в армії, то її повинні залучати на строкову службу.

За словами юриста, якщо чоловік хоче йти добровольцем, він може це вільно зробити.

"Якщо чоловік старше 27 років, то його можуть мобілізувати, навіть якщо немає відповідного військового досвіду. Звичайно, за вимогами законодавства, для участі у бойових діях людина повинна мати відповідну амуніцію та проходити військові навчання", – зазначає Кравець.

Експерт додає, що в зону бойових дій повинні відправляти тих громадян, які до цього готові та мають відповідний фаховий рівень, вміють володіти зброєю та захищати Україну.

Варто зазначити, що чоловік, який не служив в армії, має стояти на військовому обліку в місцевому територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (військкомат).

Також, після вручення повістки чоловік має зʼявитися до військкомату в назначений час та пройти медичну комісію. Лише після проходження цих етапів його можуть забрати на службу.

Спочатку будуть військові навчання, а згодом – відправлення на службу.

Нагадаємо, Українські ціни на яйця наздоганяють європейські: скільки коштує продукт у Німеччині, Польщі та інших країнах

Читайте на ГК:СБУ затримала екснардепа-«регіонала» на спробі втечі з України
Читайте на ГК:Мобілізація по-новому: хто отримає право на відстрочку за новим законопроєктом
Читайте на ГК:У одній з областей України сталося масштабне відключення світла: деталі
Читайте на ГК:«Я сюди не за нагородами прийшов. А державу боронити»: історія 28-річного воїна
Читайте на ГК:Волосся стає дибки: вітчим зґвалтував маленьку пасербицю
Читайте на ГК:Гороскоп на 10 квітня для всіх знаків Зодіаку