1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатцям слід запастись ефективним "глиняним пристроєм" на період "суцільної темряви"

03.11.2022 09:04 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Зима уже близько. Разом із нею можливі і ряд проблем.

Зима уже близько. Разом із нею можливі і ряд проблем.

З наближенням холодної пори року усе більше краян задаються питанням,  як обігріти оселі у випадку аварійних відключень світла або відсутності блакитного опалення.
Як ми уже писали у попередніх публікаціях, закарпатці нині активно готуються до імовірних непередбачуваних ситуацій. І однією з таких є аварійне відключення світла по всій Україні у результаті ворожих обстрілів у східній частині держави.

Хоч наша область й перебуває за межами військових дій і тут не обстрілюють, на щастя, інфраструктуру, людей застерігають запастись найнеобхіднішими речами - теплими ковдрами, одягом, ліхтариками й свічками та павербанками. На час відключення електроенергії людей також просять запастись альтернативними засобами обігріву осель, бож електричні без світла не працюватимуть. У цьому плані краяни вже підготовують дров'яні грубки і, правді бути, нині не модні, та актуальні кахельні печі. Поряд із цим, поодинокі, моніторячи Інтернет, вишуковують різні способи із виготовлення саморобних обігрівачів із найпростіших матеріалів. Один із таких саморобних обігрівачів є глиняний обігрівач із глиняних горщиків.  Майстер-класів зі збору такого приладу є чимало на каналах в Ютубі.

Як відзначають умільці, які уже запаслись доволі зручним й нехитрим приладом, він абсолютно безпечний та здатен нагрітись до майже  200оС.
Його збірка проста і не займає багато часу. Для великого простору такий обігрівач не підійде, але для маленьких приміщень, також наметів, парників чи теплиць його можна застосовувати. Обігрівач виручить на риболовлі чи в поході, де немає можливості використовувати електроприлади.
Так як для нагріву використовується відкрите полум’я свічки, необхідно дотримуватися техніки безпеки. Не ставте прилад поблизу легкозаймистих предметів, щоб не допустити пожежі.

Вам знадобляться:

  • три глиняні горщики різного діаметру;
  • 8 шайб під різьбу М10;
  • болт М10 на 100 мм;
  • 8 гайок з різьбою М10;
  • глиняний піддон;
  • металева підставка (решітка), для забезпечення циркуляції повітря;
  • нагрівальний елемент — свічки.

Принцип роботи

Обігрівач працює досить просто. Потрібно перевернути конструкцію догори дном і поставити її на решітку. Далі ставимо металеву підставку на керамічний піддон зі свічками, які будуть служити нагрівальними елементами. Запалити їх і почекати, поки тепло розподілиться по поверхні обігрівача. Найсильніше конструкція буде нагріватися в зоні металевого стержня.
Потрібно брати звичайні керамічні горщики. Не глазуровані чи фарбовані, оскільки при нагріві такі обгоратимуть і виділятимуть шкідливі речовини разом із теплом. Також, задля уникнення пожежної небезпеки, радять зняти із горщиків усі етикетки.

Нагадаємо, А у вас світло відключали? Жителі Закарпаття жваво обговорюють планові графіки відключень.

Читайте на ГК:На Закарпатті затримали небезпечного зловмисника: деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Із Закарпаття до серця Європи: Укрзалізниця відкрила онлайн-продаж квитків на поїзд Чоп – Будапешт – Відень
Читайте на ГК:Переправляв військовозобов'язаних за кордон: на Закарпатті затримали організатора (ФОТО)