1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні заборонили коньяк: відомо, на які саме міцні напої накладено табу

02.11.2022 22:59 Суспільство

В Україні потрапив під заборону коньяк. Не весь, а лише частина продукції з такою назвою, яка досі надходила до нас із третіх країн.

В Україні потрапив під заборону коньяк. Не весь, а лише частина продукції з такою назвою, яка досі надходила до нас із третіх країн.

З 1 листопада в Україні заборонено продаж таких міцних напоїв. Про це повідомили на сайті Мінагрополітики.

Йдеться про алкогольні вироби, що йшли під етикетками "Cognac"/"Коньяк" із так званих третіх країн. Технологія виготовлення цих напоїв не відповідає технічним умовам, за якими виготовляють справжній коньяк. До певного часу Україна заплющувала на це очі, однак ще 1 вересня 2017 року набула чинності угода, яка була підписана в рамках асоціації Україна-ЄС. Ця угода передбачає в країнах, що її підписали, взаємний захист певних географічних зазначень (ГЗ). Серед них є і "Коньяк".

За місяць до війни, 24 січня 2022 року була ухвалена низка нормативних актів, які передбачають захист назви виробу "Cognac" на території України. Крім того, тоді ж країнам-постачальникам, які не мають права вживати таку назву для своїх напоїв, дали перехідний період на зміну етикеток своєї продукції. 31 жовтня цей перехідний період скінчився, передає today.ua.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Постачальники оприлюднили ціни на газ у листопаді  

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Потрібно знати: з якого віку забирають чоловіків до ЗСУ
Читайте на ГК:Електронний реєстр призовників: у ТЦК пояснили, до яких даних матимуть доступ