1. Новини Закарпаття
  2. >

У Братиславі чотири держави обговорили ситуацію в Україні: що відомо

15.10.2022 11:19 Суспільство

У саміті взяли участь Президент Угорщини Каталін Новак, Президент Словаччини Зузана Чапутова, Президент Польщі Анджей Дуда та Президент Чехії Мілош Земан.

У саміті взяли участь Президент Угорщини Каталін Новак, Президент Словаччини Зузана Чапутова, Президент Польщі Анджей Дуда та Президент Чехії Мілош Земан.

Про це пише MyHungary.

"Сьогодні ми змогли продемонструвати силу співпраці країн Вишеградської групи. Той факт, що ми вчотирьох сидимо сьогодні за цим столом, знаменний сам собою. Це свідчить про те, що Вишеградська четвірка має щось спільне для Європи та світу. Водночас ми сила, а нарізно ми слабкість", — заявила президент Угорщини Каталін Новак на пресконференції у вівторок після саміту глав держав у Братиславі.

"Ми повинні зробити все для справедливого світу, якого ми зможемо досягти якнайшвидше. Ми повинні працювати над тим, щоб Європа залишалася островом світу, континентом світу в довгостроковій перспективі. Ось чому ми зробимо все, щоб якнайшвидше створити умови для справедливого світу тому що ми не хочемо відправляти своїх дітей на війну.

Ми в жодному разі не хочемо ескалації війни в Україні, ми маємо зберегти для наших онуків благополучне життя, яке нам дали. Це, безумовно, наша мета і все також згодні з тими, хто сидить за столом», — наголосила глава держави.

Темами обговорення саміту глав держав були війна в Україні, допомога біженцям, енергетична ситуація, створення енергетичної незалежності, недавні атаки на газопроводи «Північний потік», легітимність атомної енергетики та масова нелегальна міграція

Каталін Новік наголосила, що чотири країни мають, що сказати Європі та світу, чотири країни пов'язані спільною історією та спільним минулим.

«Угорщина робить все для якнайшвидшого досягнення повної енергетичної незалежності. Ми все ще робимо це зараз, тому ми намагаємося знайти альтернативні джерела, тому ми збільшуємо видобуток природного газу в Угорщині, а також обмежуємо споживання та ми продовжимо робити це у майбутній період. В Угорщині діє зниження комунальних послуг що означає, що держава субсидує споживання домогосподарств рівня середнього споживання. Ми сповнені рішучості зберегти це, ми хочемо, щоб угорський народ міг пережити холодні зимові місяці з найменшими труднощами», - пояснила Каталін Новак.

Каталін Новак назвала неприйнятними недавні атаки на газопроводи «Північний потік», а країни Вишеградської четвірки вимагає якнайшвидше провести ефективне та всебічне розслідування, щоб уникнути подальших подібних атак.

Говорячи про масову нелегальну міграцію, Президент Республіки підкреслила, що це також особливо стосується країн V4, і що цього року на кордонах Угорщини довелося зупинити майже 1200000 нелегальних іммігрантів. Через загрозу та тиск з боку нелегальної імміграції цьому необхідно дати рішучі спільні відповіді.

Нагадаємо, Українцям відповіли, коли чекати зниження цін на яйця

Читайте на ГК:Мобілізовані українці готуються до відправки на фронт: деталі підготовки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Сніданок справжніх господинь: прості та корисні страви
Читайте на ГК:Чим зарядити ноутбук, коли немає електроенергії?