1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У Нафтогазі назвали дату початку опалювального сезону

259 Суспільство Україна

За нинішніх погодних умов в Україні опалювальний сезон може розпочатися не в середині жовтня, як це зазвичай буває, а в листопаді.

У Нафтогазі назвали дату початку опалювального сезону

У цьому переконаний голова Нафтогазу Юрій Вітренко. Про це він пише у своєму Facebook.

Однак, попри прогнози Вітренко, Київська міська влада вирішила розпочати опалювати установи соціальної сфери вже зараз, на початку жовтня. Таке рішення столичної влади глава Нафтогазу різко розкритикував. Він зауважив, що тепла погода, яка встановилась у столиці, дозволяє зачекати з опаленням та заощадити газ.

"У Києві тепла та сонячна погода. Вдень до +19. І раптом читаєш повідомлення, що Київ розпочинає опалювальний сезон для лікарень, шкіл, дитсадків та інших закладів соціальної сфери. Тільки початок жовтня, а місцеві органи влади в українських містах ухвалюють рішення, щоб тепловики вже включали опалення", – написав Вітренко у соцмережі.

На його думку, тепловики зовсім би не квапились із такими рішеннями, якби їм довелося купувати газ за ринковою ціною. Зараз ціна на імпортний газ доходить до 100 грн за кубометр, а Нафтогаз продає його підприємствам ТКЕ лише по 7,4 грн за кубометр. При цьому власний видобуток газу в Україні не може повністю покрити потреби населення.

Крім того, навіть за ціною 7,4 грн за кубометр підприємства теплоенергетичного комплексу далеко не повністю розраховуються за спожитий газ, каже Вітренко. На сьогодні сумарний борг підприємств теплової генерації перед Нафтогазом перевищив 63 млрд грн.

Глава Нафтогазу вважає, що відстрочення опалювального сезону допомогло би суттєво заощадити і газ, і гроші.

"Що б дуже допомогло країні менше закуповувати імпортованого газу по 100 грн за кубометр і витрачати ці кошти на армію", - сказав Вітренко.

Нагадаємо, Біль, сум, розпач: Мукачівська громада втратила на фронті молодого захисника (ФОТО)

Читайте також: