1. Новини Закарпаття
  2. >

Важлива новація: що може змінитися для українців з 1 січня

07.10.2022 11:17 Суспільство

У Верховній Раді пропонують з нового 2023 року запровадити добровільну накопичувальну систему. Відповідний законопроєкт вже зареєстровано

У Верховній Раді пропонують з нового 2023 року запровадити добровільну накопичувальну систему. Відповідний законопроєкт вже зареєстровано

У Верховній Раді готується до розгляду законопроєкт №7722 "Про казначейський пенсійний план", який дає старт пенсійній реформі шляхом створення додаткової добровільної накопичувальної системи пенсій.

Прийняття законопроєкту має на меті надати громадянам України вже з 1 січня 2023 року можливість формувати добровільні особисті пенсійні накопичення, за рахунок яких вони у майбутньому одержать додаткове, до їх пенсій із солідарної системи, джерело пенсійних виплат, що певною мірою покращить їх забезпечення у старості.

Учасником плану зможе бути виключно фізична особа, яка станом на дату укладення договору не досягла віку 65 років та має повну цивільну дієздатність.

Розмір накопичувального внеску визначатиметься платником накопичувального внеску та буде необмеженим. Періодичність сплати накопичувального внеску також визначатиметься платником.

Кошти вноситимуться на індивідуальний казначейський пенсійний рахунок. Платник накопичувального внеску може сплачувати кошти на власний індивідуальний казначейський пенсійний рахунок або на пенсійний рахунок іншої особи.

Нагадаємо, Українцям обмежили зняття готівки з карток та перекази: яку суму можна зняти за один день.

Читайте на ГК:“Математика війни”: Подоляк розповів коли закінчиться війна в Україні (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Чотири пріоритети включення: відомо, як включатимуть енергопостачання взимку
Читайте на ГК:Відсутність електроенергії призведе до дефіциту продукції