1. Новини Закарпаття
  2. >

"Не всім є": на Закарпатті родинам військовослужбовців озвучують не надто втішні реалії до цієї зими

01.10.2022 10:02 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В Україні в посиленому режимі готуються до опалювального сезону.

В Україні в посиленому режимі готуються до опалювального сезону.

Цю зиму українцям обіцяють надзвичайно складною. Людей закликають раціонально підготуватись до холодів уже зараз та запастись, як надійними засобами обігріву осель, так і подбати про забезпечення теплим одягом на момент непередбачуваних ситуацій. Щодо останнього, ймовірно цієї зими можуть бути ускладнення з газопостачанням та електроенергією внаслідок
бойових дій на сході України.

До опалювального сезону, який цьогоріч стане сезоном нових випробувань для багатьох, нині готуються й жителі Закарпаття. Не на останньому місці й родини військовослужбовців, рідні яких перебувають на фронті та ведуть боротьбу з окупантами. Наразі, багатьом сім'ям військовослужбовців допомагають із забезпеченням продуктових наборів від волонтерських організацій та ОТГ. Діти, батьки яких перебувають у зоні бойових дій, матимуть пільги на безкоштовне харчування в освітніх закладах. Водночас не всім родинам військовослужбовців пощастить нині із безкоштовним твердим опаленням від держави.

Наразі область не входить до тих, де родинам військовослужбовців призначене, згідно із держпрограмою, безкоштовно тверде опалення. Адже область не належить до тих територій, що постраждали від повномасштабного російського вторгнення.

Інформацію щодо відсутності можливості безкоштовного отримання дров від держави до цьогорічного опалювального сезону також повідомили у Турє-Реметівській ОТГ. Отож родинам військовослужбовців, що проживають на території ОТГ, доведеться запасатись дровами за власні кошти. Нагадаємо, цьогоріч машина дров коштує від 6 тисяч гривень. Їх вартість може зрости до зими. А отже, варто придбати їх допоки дешевші, відзначають в лісництвах.

Детальніше:

Українці, які мешкають на територіях, що прилягають до зон проведення бойових дій, зможуть безкоштовно отримати дрова для опалення взимку. Йдеться про райони Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Дніпропетровської та Чернігівської областей.

Таке рішення ухвалив  Кабінет Міністрів України на засіданні 27 вересня.

"Влада забезпечить мешканців безоплатною деревиною, щоб кожна сім'я мала можливість зігріти будинок протягом осінньо-зимового періоду", – йдеться у повідомленні уряду.

Передбачається, що закупівлю та доставку деревини сплатять обласні військові адміністрації. Їхні витрати компенсують шляхом перерозподілу субвенції з державного бюджету. На це планують виділити 562,5 млн грн.

"Змінами передбачено надання можливості обласним військовим адміністраціям Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Дніпропетровської та Чернігівської областей, території яких прилягають до зони проведення військових (бойових) дій, забезпечити населення цих територій паливом на період опалювального
сезону", – зазначили в Кабміні.

Нагадаємо, Стало відомо, де і за скільки можна придбати дрова на Закарпатті.

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)