1. Новини Закарпаття
  2. >

Заборгування за комуналку: хто може втратити майно

24.09.2022 10:56 Суспільство ВАЖЛИВО

Українці боргують за комуналку, і суми ростуть щомісяця. Стало відомо, кого звільнили від платежів, а хтось ризикує втратити своє майно.

Українці боргують за комуналку, і суми ростуть щомісяця. Стало відомо, кого звільнили від платежів, а хтось ризикує втратити своє майно.

Війна внесла корективи в життя українців, багато з яких втратили житло, були змушені стати переселенцями чи біженцями. Багато хто залишився без роботи, тому навіть при бажанні не може оплачувати комуналку. Кияни почали отримувати судові позови через накопичені борги. Вони обговорюють ситуацію у соцмережах.

Про це інформує TODAY.UA.

У сюжеті "Сніданку з 1+1" зазначили, що нарахування та стягнення неустойки за несплату комуналки заборонено до скасування військового стану. Але депутати у серпні ухвалили закон, уточнивши список тих, з кого не повинні стягувати борги. Це насамперед люди, які мешкають в окупації чи зоні бойових дій. Держава дала їм відстрочку сплати боргів. А на решту вона вже не поширюється.

Однак є винятки, якщо місто певний час було в окупації. Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко наголосив, що борги, накопичені у період тимчасової окупації, можна не закривати.

Експерт розповів, як отримати перерахунок від комунальників. Їм треба надати довідку, яка підтвердить відсутність українця вдома у певний період. Її мають надати у міськраді населеного пункту, в якому людина перебувала в евакуації. А от ігнорування платежів може призвести до втрати майна.

"Якщо ви маєте борги за житлово-комунальні послуги, є рішення суду щодо стягнення цих боргів, то у вас можуть заарештувати не лише майно, а й карткові рахунки та авто", - підсумував Попенко.

Нагадаємо, На Закарпатті поховають загиблого воїна Армена Петросяна (ФОТО)

Читайте на ГК:“Нічого особистого - тільки бізнес”: Coca Cola отримала рекордний прибуток за 2023 рік в Росії
Читайте на ГК:"З'являться в найближчі кілька місяців": Укрзалізниця стоврить новий тип вагонів
Читайте на ГК:Продаж цигарок під жорстким обмеженням: ВР "порадувала" українців черговим "сюрпризом"