1. Новини Закарпаття
  2. >

Є кілька сценаріїв: експерти з ЄС представили план управління відходами на Закарпатті

21.09.2022 22:48 Суспільство ВАЖЛИВО

Експерти проєкту APENA 3, що фінансується з ЄС, презентували свої напрацювання щодо розробки регіонального плану управління відходами Закарпатської області.

Експерти проєкту APENA 3, що фінансується з ЄС, презентували свої напрацювання щодо розробки регіонального плану управління відходами Закарпатської області.

Після аналізу інформації з усієї області фахівці запропонували кілька сценаріїв, один з яких може лягти в основу усієї подальшої роботи у сфері поводження з побутовими відходами. Запропонували створити п'ять сортувально-переробних кластерів, які формуватимуться здебільшого у межах адміністративних районів. І лише Тячівський та Рахівський райони пропонують об’єднати в один кластер, повідомив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

Перший сценарій розробили на основі інформації, яку надали територіальні громади.

Так, у регіоні утворюється близько пів мільйона тонн відходів на рік. Але їхні обсяги у різних куточках області суттєво різняться. До прикладу, у Мукачеві це близько 100 тисяч тонн на рік, а у Рахівському районі лише 30 тисяч тонн на рік.

Тут експерти розрахували вартість і кількість необхідної інфраструктури, зокрема для сортування та переробки відходів, будівництва сміттєспалювального підприємства або захоронення на регіональних полігонах.

Другий сценарій розробили на основі адміністративних одиниць області.

У ньому експерти пропонують зводити сміттєсортувальні лінії та сміттєпереробні підприємства у кожному районі, зробили відповідні розрахунки. Окрім того, згідно з цим варіантом є потреба збудувати 1-2 сміттєспалювальні заводи із загальною потужністю близько 200 тисяч тонн на рік, які обслуговуватимуть увесь регіон.

Важливо, що експерти йшли у ногу з часом і вносили корективи у проєкт плану з урахуванням додаткового навантаження на інфраструктуру через збільшення кількості населення Закарпаття через внутрішньо переміщених осіб.

Обидва сценарії обговорюватимуть з громадами, враховуватимуть пропозиції до кожного з них. Водночас зазначено, що частина громад вже готова розпочати боротьбу зі сміттям і працювати над розвитком інфраструктури управління відходами.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Роботодавцям повертатимуть частину видатків на зарплати чи ЄСВ, але є умова 

Читайте на ГК:Закарпатці вирішують цьогоріч економити, не залежно від аварійних відключень
Читайте на ГК:Субота без електроенергії: стало відомо, які черги діятиму на Закарпатті 10 грудня
Читайте на ГК:Штормове попередження на Закарпатті: про що застерігають синоптики