1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Куби мотають, грубки горять": закарпатці на повну дають "газу та жару"

966
Суспільство Новини Перечина

В Україні серйозно готуються до нового опалювального сезону.

"Куби мотають, грубки горять": закарпатці  на повну дають "газу та жару"

Цьогоріч опалювальний сезон в Україні буде одним з найскладніших унаслідок повномасштабних військових дій на сході України. Людей закликають заздалегідь підготуватись до холодів й запастись якомога більшою кількістю теплих речей.

Як ми уже писали у попередніх публікаціях, у регіоні також почали готуватись до опалювального сезону та обмірковувати ряд варіантів щодо опалення осель узимку.

Наразі у посиленому режимі до настання  холодів готуються й на Перечинщині. 

Люди продовжують запасатись дровами (цьогоріч машина дров коштує від 6 тисяч гривень),  готують  до роботи електричні й газові котли. А у кого ж і досі в будинку не має газу готує дров'яні грубки. За словами господарів, надійно вимурована піч, є одним з найбільш розумних та ефективних варіантів, щоб обігріти оселю. Хорошим варіантом у цьому плані є й грубки. Нехай вони, із настанням "ери газифікації", дещо і втратили свою популярність, та дедалі частіше люди починають до них повертатись.

- Грубка у нас стоїть вимурована уже багато років. Нізащо не розберу, хоч уже маємо й газ,- відзначає пан Юрій.- Хто його знає, що буде далі із тим опаленням. Кажуть, що може зимою і газу не бути, й електрики через війну. Ми запаслися дровами. Богу дякувати маємо, чим топити на випадок відсутності газу.

А поки одні думають чим і як саме опалювати оселю цієї зими, у багатьох районах уже починають на повну розпалювати грубки та поспішають запустити конвектори газового опалення.

Нагадаємо, останніми днями у регіоні істотно похолоднішало. Зокрема, неочікувано зима дала про себе знати у на Рахівщині та Міжгірщині. Тут гірські масиви,    Піп Іван та Драгобрат, нещодавно засипало снігом. У результаті, відчутно повіяло зимовим холодом і у низинах. Під товщею снігу цими днями також опинилась і одна із найбільших полонин українських Карпат на Перечинщині 

 Деталі:

Опалювальний сезон в українських регіонах має розпочатися після 15 жовтня, але дату можуть і посунути через погодні умови. Як раніше зазначив  міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, в регіонах країни, які не постраждали від бойових дій, підготовка до осінньо-зимового періоду йде за планом. У постраждалих тривають роботи з відновлення об'єктів критичної інфраструктури.

Як ми уже писали у попередніх публікаціях, у регіоні також почали готуватись до опалювального сезону та обмірковувати ряд варіантів щодо опалення осель узимку.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber