1. Новини Закарпаття
  2. >

На дачі Медведчука на Закарпатті виявили унікальну колекцію картин (ФОТО)

14.09.2022 14:14 Суспільство

На запит правоохоронних органів група наукових працівників музею – мистецтвознавців та художника-реставратора здійснили кілька виїздів на медведчуківську дачу у Жденієві.

На запит правоохоронних органів група наукових працівників музею – мистецтвознавців та художника-реставратора здійснили кілька виїздів на медведчуківську дачу у Жденієві.

 Про це повідомляє пресслужба музею.

Метою виїзду було обстеження живописної колекції, що знаходиться у вищезгаданому місці. В результаті ознайомлення з художньою колекцією, що нараховує кількасот живописних та графічних творів, члени експертної групи дійшли загального висновку: збірка, що складається виключно з творів закарпатських митців включає цілий ряд унікальних робіт найвищого мистецького ґатунку, має надвагому музейну цінність та найвищу національну культурну вартість. 

Це, передусім, твори знаних майстрів пензля, засновників та корифеїв Закарпатської школи живопису: Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Федора Манайла, Андрія Коцки, Гаврила Глюка, Адальберта Борецького, а також їх учнів та послідовників. Твори вищезгаданих мистецьких постатей є гордістю нашої духовної культури. І обов’язком краян є зберегти неповторну творчу спадщину наших земляків. 

Закарпатський обласний художній музей ім. Й.Бокшая дбайливо зберігає, досліджує та популяризує мистецькі твори закарпатців, тож полотна вказаних майстрів із збірки медвечуків, в разі прийняття відповідними компетентними державними органами позитивного рішення, могли б збагатити і поповнити музейну збірку творів закарпатських художників та стати справжньою окрасою постійно діючої експозиції Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая, повідомляють в установі.