1. Новини Закарпаття
  2. >

Чи будуть проблеми з паливом через нові атаки на нафтобази – експертна думка

09.09.2022 10:18 Суспільство Думка

Російські окупанти нещодавно завдали нових ударів по українських нафтопромислах.

Російські окупанти нещодавно завдали нових ударів по українських нафтопромислах.

Про це повідомляє TODAY.UA.

Директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн вважає, що це не спричинить нової паливної кризи.

Наприкінці квітня 2022 року російські окупанти посилили обстріл українських нафтобаз, НПЗ та залізничної інфраструктури, щоб залишити ЗСУ без палива. Це призвело до серйозної паливної кризи в Україні, але російські окупанти своєї мети не досягли.

Влітку збільшилося постачання палива в Україну, а до серпня паливна криза була повністю подолана. Уряд зумів стабілізувати і знизити ціни на бензин, дизельне паливо та автогаз. Кабмін навіть запропонував повернути акциз на автомобільне паливо, який було скасовано у березні. Зокрема, очікується, що акциз на автогаз становитиме 52 євро за 1000 літрів, а на бензин та дизельне паливо – 100 євро за 1000 літрів.

Останнім часом російські окупанти знову завдали ракетних ударів по кількох нафтобазах. Але, на думку Куюна, це не призведе до проблем з паливом.

За його словами, на цих нафтобазах, швидше за все, не було великих запасів палива. І, головне, в Україні вже збудовано нову систему забезпечення паливом, яка страхує від форс-мажорів.

Нагадаємо, На Виноградівщині обвалився балкон: внаслідок події загинула жінка та травмовано чоловіка (ФОТО)

Читайте на ГК:ІТ кластер Закарпаття та Українська ІТ-Асоціація об'єднують зусилля: потужна співпраця забезпечить розвиток інформаційних технологій
Читайте на ГК:Смарт-мобілізація та електронний рапорт: в Україні запроваджують глобальні зміни для військових
Читайте на ГК:Отруйний овоч уже на полицях магазинів: закарпатців попереджають про небезпечний продукт привезений з Польщі