1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Нафтогаз роз’яснив як нараховують суми у платіжках за газ

198

Як рахують суми у платіжках за газ і чому вони можуть відрізнятися від реальних – Нафтогаз.

Нафтогаз роз’яснив як нараховують суми у платіжках за газ

Як інформує Today.ua., Нафтогаз та оператори ГТС беруть до уваги лише ті показання лічильників, які передані клієнтами з 1-го по 5-те число кожного місяця. Якщо показання передані клієнтом в інші числа, то суми в платіжках розраховують за іншим значенням. Тому платіжки за газ можуть містити зовсім інші цифри, що невигідно відрізняються від реальних.

Багато клієнтів дивуються, чому в платіжках за газ, які їм розсилає постачальник газу, вказані зовсім інші суми до сплати, що іноді набагато перевищують реальні цифри споживання. Справа в тому, що при розрахунку місячного споживання газу оператором ГРМ (облгазом, який обслуговує місцеві газові мережі та забезпечує подачу газу безпосередньо до будинків українців) беруться до уваги лише ті показання лічильника, які клієнт передав з 1 по 5 число кожного місяця. На підставі цих показників визначається місячний обсяг споживання: як різниця між останніми та попередніми цифрами.

Саме за цими цифрами обсягу оператор ГРМ розраховує платіж за розподіл газу. І ці цифри він передає на інформаційну платформу Оператора ГТС. Нафтогаз та інші постачальники газу, у свою чергу, беруть обсяги споживання кожного клієнта саме звідти.

Нагадаємо, Угорська організація зібрала понад 100 мільйонів форинтів для допомоги українським біженцям.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber