1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >
  5. Мукачево

“Жити тут добре, умови тут хороші”: на Закарпатті для вимушених переселенців зробили притулок у старій школі /ВІДЕО

31.08.2022 22:08

В селі Березинка Мукачівського району у відремонтованій старій школі поселили 37 людей.

Для переселенців волонтерка з Києва Катерина Терехова зробила ремонт у приміщенні старої школи. Зараз там майстри ремонтують ґанок, всі інші роботи вже зробили. Зокрема, як розповіла Суспільному Катерина, встановили вікна, пофарбували стіни, встановили сантехніку та закупили меблі й техніку.

У будинку колись була школа. Зараз — це притулок. Тут зробили ремонт і заселили вимушених переселенців. Авторка цієї ідеї — волонтерка з Києва Катерина Терехова.

"Ми замінили вікна, провели воду в школу, бо води не було, завели в школу 5 кВт електроенергії, зараз ми маємо 35 кВт електроенергії, бо в нас є професійна кухня. Зробили два септики: окремий септик для кухні й душу, інший — для туалетів. Зробили душові. Купили бойлери. Дві кубові бочки стоять на горищі під дахом. Зробили підлогу. Відремонтували та пофарбували всі стіни, стелю, тобто все зробили, а також повністю замінили електричну проводку у середині приміщення", — розповіла волонтерка.

У притулку є туалети, кухня, ванні кімнати, ігрова, їдальня та спальні кімнати. На кухні керує вимушена переселенка Тетяна Федорінова. Тут є професійне обладнання, яке Катерина Терехова привезла зі свого закладу.

"Працювати тут дуже добре. Мені подобається. Тут хороший колектив. У нас триразове харчування. Людей багато, вони мені допомагають, роблять нарізки, чи іншу роботу. Ми прокидаємося о 7, о 8 годині ми збираємося. О 9 годині в нас сніданок. Ми готуємо бутерброди, яєчню, печиво і каву, чай. На обід у нас є перші й другі страви, так і на вечерю. Жити тут добре, умови тут хороші", — каже жінка.

Кожен мешканець притулку має шафу та розетку біля ліжка. Під час заселення переселенці отримують постільну білизну, ковдру, подушку, рушники. Приміщення для притулку почали ремонтувати 1 травня. 25-го сюди заселилася перша родина.

"Ця родина це: Артем мені допомагає щось купляти для притулку; Анастасія — дружина Артема допомагає мені на складі, і як перша мешканка притулку, розказує правила новеньким, коли ті заселяються; мама Анастасії — працює шеф-кухарем. Ми цю школу взяли у використання на один рік, до 11 серпня наступного року. Домовилися, що якщо щось трапиться, буде ще війна, то ми продовжимо договір. Все, що ми купили для оснащення нашого притулку, я буду залишати тут і передам її в такому стані, як вона є зараз, Коропецькій громаді", — пояснила Катерина Терехова.

На ремонт приміщення Катерина отримала 28 тисяч доларів, виграла грант від фонду "Razom for Ukraine". "У мене ще залишилося десь 200 тисяч гривень, щоб заплатити за фінальні роботи на ґанку, а решту, надіюся, що буду витрачати на комунальні послуги. За гроші, які донатили мої друзі, я заплатила за роботу будівельників, там десь було близько 200 тисяч гривень", — розповіла волонтерка.

На території притулку є ще склад, у якому зберігають продукти та засоби гігієни для мешканців, а також тут видають пакунки іншим переселенцям.

За словами Катерини Терехової, у притулку загалом можуть жити 57 людей. Катерина приймає і тих, хто має тварин.

Читайте також: «Джерело світла, тепла та можливість приготувати їжу»: військовим потрібні окопні свічки /ВІДЕО 

Читайте на ГК:З води вже витягнули бездиханне тіло: річка забрала життя закарпатця (ФОТО)
Читайте на ГК:Одна з найдовших в Україні: на Закарпатті розквітла алея Сакур (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Туристичний європейський автобус застряг у "аксесуарах" мукачівських вулиць: у соцмережах обговорюють курйозний випадок на Закарпатті (ВІДЕО)