1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Електроенергія подорожчає, але не для всіх: для кого тарифи зміняться з 1 вересня

310

В Україні з 1 вересня планують підняти ціни на електроенергію для бізнесу. Побутових споживачів підвищення тарифів не торкнеться.

Електроенергія подорожчає, але не для всіх: для кого тарифи зміняться з 1 вересня

Про це пише TODAY.UA.

Що стосується інших споживачів електроенергії, то після наради з представниками ключових енергетичних установ, яка відбулась 8 серпня під головуванням заступника керівника ОПУ Ростислава Шурми, було ухвалено рішення надати Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) обгрунтування щодо встановлення єдиного прайс-кепу на ринку "на добу наперед (РДН") на рівні 5000 гривень/МВт-г.

РДН – ціноутворюючий сегмент ринку електроенергії. З початку війни він обмежений нижніми та верхніми граничними цінами (прайс-кепами, price cap). При тому, ринок поділений за часом доби на денну зону (з 7 ранку до 23 вечора) та нічну зону (з 23 вечора до 7 ранку). В нічні часи споживання менше, тому електроенергія е дешевша. Тому і прайс-кепи нижче.

Починаючи з лютого, нижні прайс-кепи на РДН встановлені в розмірі 2646 гривень/МВт-г для денної зони та 1379 гривень/МВт-г для нічної зони. Верхні прайс-кепи: 4000 гривень/МВт-г для денної зони та 2000 гривень/МВт-г для нічної зони.

Тепер Офіс президента України планує застосувати єдиний для денної та нічної зон верхній прайс-кеп на електроенергію у розмірі 5000 гривень/МВт-г.

Таким чином, вже у вересні вартість електроенергії для бізнесу зросте, якраз напередодні опалювального сезону. Також уряд планує обмежити період продажу електроенергії за прямими договорами державною генерацією на 1 місяць.

Раніше "Енергоатом", "Центренерго" та "Гарантований покупець" могли по літніх фіксованих цінах продати електроенергію на декілька місяців вперед, втрачаючи гроші від цінових коливань. Тепер так робити не вийде.

Нагадаємо, На День Незалежності в Україні пролунало найбільше повітряних тривог за всю війну (ІНФОГРАФІКА)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber