1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На урядовій гарячій лінії роз’яснили, хто і на яких підставах може не платити за комуналку

214 Суспільство Україна

Певні категорії громадян можуть не сплачувати за комунальні послуги, якщо на те є підстави

На урядовій гарячій лінії роз’яснили, хто і на яких підставах може не платити за комуналку

Законодавством України передбачено, що громадяни за певних умов можуть не оплачувати деякі чи всі види комунальних послуг. Зокрема, якщо родина не перебуває вдома щонайменше 30 днів, вона може не сплачувати за воду і газ, але за умови відсутності лічильника.

Як пояснили на гарячій лінії уряду, тим, хто був відсутній вдома понад 30 днів, варто звернутися з відповідною довідкою до постачальника комунальної послуги, пише Obozrevatel.

«Це норма закону, яка вже давно існує. Це не нововведення. Передбачено у ч. 1 ст. 7 Закону «Про житлово-комунальні послуги», – зазначили на лінії.

Водночас, ті, у кого є лічильник, зобов'язані щомісяця подавати покази, а якщо покази цього місяця відповідають показам минулого, то борг не нараховуватимуть. Така норма закону не стосується опалення, плати за утримання будинку та прибудинкової території.

Якщо підприємство не надає послуги, суми у платіжках можуть перерахувати. Наприклад, якщо керуюча компанія на кілька тижнів припинила прибирати в під'їздах, громадяни можуть скласти скаргу за участю кількох сусідів, вказати комунальну послугу, яка не виконується в повному обсязі, та надіслати виконавцю письмову скаргу.

За законом він зобов'язаний її вивчити й провести перерахунок. Якщо перерахунку немає, можна вимагати перерахунку через суд.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, ВРУ продовжила податкову амністію: відомо на скільки 

Читайте також: