1. Новини Закарпаття
  2. >

В Китаї запустили безшумний “небесний потяг” (ВІДЕО)

15.08.2022 22:54 Суспільство Лайт

Магнітна підвіска здатна утримувати потяг, що левітує, нескінченно довго без джерела живлення.

Магнітна підвіска здатна утримувати потяг, що левітує, нескінченно довго без джерела живлення.

У Південному Китаї компанія Sky Train запустила в експлуатацію першу у світі транспортну систему на магнітній підвісці, побудовану з використанням постійних магнітів замість електромагнітів.

Видання newatlas.com повідомило подробиці.

"Транспорт на магнітній підвісці практично безшумний, вимагає мінімального обслуговування та споживає менше енергії під час прискорення", - йдеться у повідомленні.

Однак, як зазначається, для левітації енергії витрачається значно більше, ніж для забезпечення живлення звичайного електротранспорту. Але це тільки в тому випадку, якщо в конструкції використовувалися електромагніти. Постійні магніти, на відміну електромагнітів, здатні знизити електроспоживання, оскільки не потребують джерела живлення, передає Фокус.

Для того, щоб зробити магніти постійними, необхідно використовувати рідкісноземельні метали. На частку Китаю припадає майже 40% всіх відомих світових запасів рідкісноземельних елементів. ЗМІ повідомляє, що КНР домінує в ланцюжку обробки та постачання, у 2020 році 85% світових рафінованих рідкісноземельних елементів були вироблені шістьма китайськими компаніями.

Компанія Sky Train змогла створити підвіску з постійними магнітами та запустити в експлуатацію 800-метрову трасу в провінції Цзянсі.

Конструкція дозволяє поїзду (два вагони) висіти на висоті 10 м. Поїзд на магнітній подушці здатний перевезти 88 пасажирів. Він підвішений до рейок на магнітах, але не має контакту з ними, що дозволяє йому пересуватися безшумно та без тертя. Пристрій розвиває швидкість до 80 км/год.

Після тестування траса буде розширена до 7,5 км, а максимальна швидкість складе 120 км/год.

Більше - у наступному відео:

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, ВРУ продовжила податкову амністію: відомо на скільки 

Читайте на ГК:"Багато із побачених істот, будуть новими для науки видами": “свинок "Барбі” виявили у Тихому океані
Читайте на ГК:Таємниця захована під шаром піску: археологи виявили рідкісну знахідку
Читайте на ГК:Заміж у 12-ть: юна дівчина одружилася з 63-річним чоловіком (ФОТО)